Vedo i Duda guraju Hertu ka Evropi

Veoma važni bodovi tima iz Berlina u borbi za izlazak na međunarodnu scenu. Gol i asistencija bh. internacionalca, nakon pauze zaigrao i Marko Grujić.

Bez većih problema, fudbaleri Herte osvojili su tri boda u Nirnbergu, protiv indisponiranog istoimenog domaćina, koji je zabilježio peti uzastopni poraz u Bundesligi.

Tim iz Berlina slavio je 3:1 golovima Vedada Ibiševića, koji je bio i asistent, te dvostrukog strijelca Ondreja Dude, dok se sa dva dodavanja za gol istakao i Davi Zelke.

Izabranici Pala Dardaija tako su nastavili potjeru za mjestima koja na kraju sezone vode na međunarodnu scenu. Utješni gol za "fenjeraša" postigao je Hano Berens.

Većim dijelom meča dominirali su gosti, u čijim redovima je, poslije pauze od skoro 40 dana zbog povrede, zaigrao Marko Grujić.

Herta je povela u 15. minutu nakon sjajnog duplog pasa Ibiševića i Zelkea, kojim su izbacili kompletnu odbranu domaćih. Bh. internacionalac precizno je šutirao i postigao sedmi ovosezonski gol.

Ipak, u finišu prvog poluvremena, posljednjeplasirani tim lige uspio je da vrati stvari na početak, kada je mrežu tima iz Berlina zatresao Berens.

Nirnberg, koji je već 12 utakmica bez pobjede u Bundesligi, ipak nije uspio sačuvati svoju mrežu u nastavku.

Nakon samo pet minuta u drugom poluvremenu, Ibišević je asistirao, a Duda vratio prednost gostima, da bi isti igrač 20 minuta kasnije postavio konačnih 1:3, devetim golom u sezoni.

Tim iz njemačke prestonice sada na svom kontu ima 47 bodova, jedan manje od šestoplasiranog Volfsburga, koji večeras gostovanjem u Gelzenkirhenu protiv Šalkea zatvara 18. kolo.