Atalanta bez ideje i bodova u Torinu

Tim iz Bergama doživio drugi uzastopni poraz i polako gubi korak za ekipama koje se bore za plasman u Ligu šampiona.

Torino se današnjom pobjedom protiv Atalante 2:0 (1:0) bodovno izjednačio sa timom iz Bergama, koji je pretrpio drugi uzastopni neuspjeh u Seriji A i polako gubi priključak za ekipama koje su u zoni koja vodi u Ligu šampiona.

Atalanta je bila konkretnija u prvom poluvremenu, ali tu nadmoć nije uspjela da kruniše pogotkom, što su iskoristili domaćini i poveli pred sami odlazak na odmor.

Golu Armanda Ica prethodila je velika gužva u šesnaestercu tima iz Bergama, uspio je albanski čuvar mreže Etrit Beriša da odbrani prvi udarac ka svom golu, ali ne i drugi.

Jago Falke postigao je već šesti gol u sedam nastupa protiv Atalante, koja mu je očigledno najviše "leži" u Italiji.

Samo tridesetak sekundi u nastavku bilo je potrebno "granati" da drugi put spakuje loptu iza leđa Beriše.

Precizan je bio Jago Falko za, ispostaviće se, konačnih 2:0.

I poslije drugog gola, "boginja" je imala jalovu terensku inicijativu, dok su se Torinezi orijentisali na odbranu svog gola, uz prijetnje iz kontranapada preko brzonogih Falkea i Andree Belotija.

Najbolju šansu za goste imao je Duvan Zapata u finišu susreta, ali je Salvatore Sirigu ostao nesavladan, peti prvenstveni meč u nizu!