Empoli skratio muke Napoliju?

Napolitanci iz kola u kolo pokušavaju da stignu očigledno nedostižnu prednost Juventusa, ali nakon večerašnjeg poraza tima Karla Ančelotija, sve je izvjesnije da će "stara dama" osmu godinu u nizu podići "skudeto".

Do kraja sezone u Seriji A ostalo je još osam kola, a uoči odlučujućih 720 minuta, sedmostruki uzastopni šampion Italije Juventus, nakon jučerašnjeg trijumfa na Sardiniji protiv Kaljarija (2:0), ima ogromnih 18 bodova prednosti ispred najbližeg pratioca Napolija.

Napolitanci večeras, u 30. kolu, protiv Empolija, ekipe koja je do ovog kola bili u zoni ispadanja, nisu uspjeli da osvoje niti bod, pa je sve izvjesnije da će osmu godinu u nizu titula otići u ruke fudbalerima "stare dame".

EMPOLI - NAPOLI 2:1 (1:1)

Sve je dobro počelo za domaće, ali se tim Karla Ančelotija uspio vratiti do odlaska na odmor i izgledalo je da bi u nastavku mogao do sva tri boda. Ipak, ostao je i bez tog jednog kojeg su imali na isteku 45 minuta.

Dijego Farijas u 28. minutu odlučio se za udarac iskosa sa lijeve strane, lopta se odbila od ruke Pjotra Zjelinskog i završila iza leđa iznenađenog Aleksa Mereta - 1:0.

U finišu prvog poluvremena povrijedio se Rade Krunić, morao je ranije u svlačionicu, da bi u 44. minutu Zjelinski ispravio grešku kod prvog gola.

Sjajno je Poljak šutirao i postigao prekrasan pogodak, te vratio stvari na početak.

Đovani Di Lorenco bio je precizan u 52. minutu i ponovo je vodio Empoli.

Kada se očekivalo da Napoli krene svim snagama po trijumf, uslijedilo je upravo suprotno.

Spašavao je Meret svoj gol, "visio" je u vazduhu treći pogodak u mreži Napolitanaca, ali je ipak ostalo 2:1.

Empoli se ovim trijumfom ponovo "izvukao" iznad zone ispadanja, dok Napoliju ostaje samo teorija da može stići i prestići Juventus.

Ipak, teorija je jedno, realnost nešto sasvim drugo...