U popodnevnim satima došlo je do nesreće u pogonu Energetika Nove Željezare Zenica u kojoj je jedan radnik zadobio teže povrede, rekao je Rašid Fetić, predsjednik Sindikata NŽZ.
Radnik je zadobio opekotine leđa i nalazi se na Klinici za plastičnu historiju UKC Sarajevo.
"Prema našim informacijama nesreća se desila prilikom odvajanja plina, spajanja sa cisterne na cijevi, došlo je do oslobađanja pritiska i desila se eksplozija. Sve ovo se dešava baš u danu kada je održano ročište o stečaju Željezare.
Radnici na posao dolaze pod pritiskom i u neizvjesnosti su. Policija je dolazila, inspektori su bili, sve je ograđeno trakom i sutra ćemo imati više informacija jer će vjerovatno biti uviđaj", kazao je Fetić za Avaz.