Aston vila je tu da deklasira favorite: A u Londonu muk!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ponovo su to uradili, nakon Liverpula je žrtva Arsenal.

Premijer liga Arsenal - Aston Vila 0-3 Izvor: Richard Heathcote/Pool Getty, Tanjug/Pool Getty/Richard Heathcote

Nastavljaju se nevjerovatni rezultati u Premijer ligi...

Nakon što je Aston Vila priredila najveći šok u dosadašnjem dijelu takmičenja, večeras je bez ikakvih problema savladala Arsenal u Londonu. Veoma ubjedljivo.

ARSENAL - ASTON VILA 0:3

Ekipa Mikela Artete ponovo je bila bez ikakvog odgovora za sjajnu partiju rivala, pa će i nakon osmog kola Premijer lige ostati u sredini tabele, daleko od ekipa koje se bora za sam vrh.

Bodovno i ne toliko, ali po poziciji itekako.

Već u drugom minutu su gosti iz Birmingema poveli preko Mekgina, ali je Martin Etkinson poništio taj pogodak nakon četiri minuta gledanja snimka. Bio je ofsajd Rosa Barklija, dok je lopta putovala u mrežu.

Ni to nije pomoglo Arsenalu. Bukari Sako je pgoodio mrežu svog gola u 25. minutu, a šou Olija Votkinsa je krenuo u nastavku.

Golovi u 72. i 75. minutu potpuno su slomili tim iz glavnog grada Engleske, a Aston Vili donijeli novu veliku pobjedu, koja ih ostavlja u konkurenciji da budu na vrhu tabele Premijer lige, čim odigraju zaostali meč.