Bilo je do golmana sve vreme: Čelsi stavio Mendija među stative i popeo se na 1. mesto!

I svi su znali da je u tome problem...

njukasl-celsi-0-2-premijer-liga-golman-eduar-mendi. Izvor: Tanjug/Lindsey Parnaby/Pool via AP

Čelsi je (na kratko) zauzeo prvo mesto na tabeli Premijer lige!

Ekipa trenera Franka Lamparda je u odličnoj formi, odmah po povratku sa pauze pobedila je i Njukasl bez većih problema 2:0 (1:0), a nije lako zaključiti u čemu je ključ uspeha...

Od kada je Eduar Mendi, novi golman Čelsija, stao među stative - klub je savladan na samo dve utakmice. Na sedam su sačuvali mrežu i pokazali da su potpuno druga ekipa bez najskupljeg čuvara mreže svih vremena - Kepe Arizabalage.

Čim ne moraju da brinu o njegovim brljotinama, odmah se to očitava i kroz rezultate, pa tako sigurnu odbranu prati i efikasan napad.

Trijumf na "Sent Džejmsis parku" doneli su autogol Federika Fernandeza iz 10. minuta, na pas Mejsona Maunta i blago guranje sa leđa Bena Čilvela, odnosno siguran egzekucija Tejmija Ejbrahama u kontri koju je "vukao" Timo Verner u 65. minutu.

Njukasl je bio bezopasan i zasluženo je poražen na "otvaranju" 9. kola Premijer lige.