Milan poslije DECENIJE slavio u Napulju, čovjek odluke ponovo je ZLATAN!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Poraz Napolitanca nije spriječio ni pogodak najboljeg strijelca u istoriji. Napulj je gledao Zlatana i prvenac nove mlade zvijezde "rosonera".

Serija A 8 kolo Napoli - Milan 1-3 Rosoneri slavili u Napulju poslije deset godina Izvor: Alessandro Garofalo/LaPresse

Ovo je ako ne godina, a onda sigurno sezona Zlatana Ibrahimovića!

Iako je napunio 39 godina švedski napadač iz vikenda u vikend, bez obzira ko je protivnik, pokazuje da je "gazda“Serije A, a to je u nedjelju uveče dokazao i u Napulju - gradu gdje Milan nije slavio deset godina!

Sve do večeras!

Ibrahimović je sa dva rutinska gola u Napulju stigao do učinka od deset golova na sedam mečeva, a Milanu donio pobjedu 3:1, koji nije spriječio ni pogodak najboljeg strijelca Napolija u istoriji Drisa Mertensa.

Posljednji put kada je Milan slavio u Napulju za „rosonere“ igrali su Nesta, Pirlo, Robinjo, Pato i sadašnji trener Napolija Đenaro Gatuzo.

Tog 25. oktobra 2010. godine Gatuzo se radovao kada je Ibrahimović postigao drugi gol za „rosonere“, a ove večeri gledao je kako njegov nekadašnji saigrač ponovo rješava meč, ali na suprotnoj strani.

Teo Ernandez u 20. Minutu poslao je savršen centaršut u šesnaesterac, a Ibrahimović se na nekih 13,14 metara „naklonio“ za takođe savršen pogodak glavom i vođstvo Milana 1:0.

Nakon što su se Napolitanci ispogađali golmana, prečku, blokove Milana, i to sve u istom napadu, Ibrahimović je odlučio da ih kazni i to je učinio u nastavku.

I ovoga puta Zlatanova egzekucija izgledala je tako jednostavna i lagana.

Rebić je nakon kontre u 54. minutu pobjegao čuvarima i asistirao na drugu stativu za Ibrahimovića koji to rutinski završava za 2:0.

Napolitanci su uspjeli da smanje na 2:1 preko svog najboljeg strijelca u istoriji, Drisa Mertensa, ali je nalet domaćih zaustavio njihov veznjak Timue Bakajoko isključenjem koje je zaradio zbog dva žuta kartona.

Đanluiđi Donaruma dobrim intervencijama u finišu pobrinuo se da ne bude iznenađenja, a „šlag na tortu“ u petom minutu sudijske nadoknade stavio je mladi Norvežanin Jens Hauge svojim prvencem u Seriji A.

Trijumfom u Napulju ekipa Milana preuzela je liderku poziciju na tabeli od Sasuola i sada ima 20 bodova, odnosno dva više od Filipa Đuričića i njegovih saigrača, dok je Napoli šesti sa 14 bodova.

/Ronaldo 38, 42/

TABELA: Milan 20, Sasuolo 18, Roma 17, Juventus 16, Inter 15, Napoli 14*, Atalanta 14, Lacio 14, Verona 12, Sampdorija 10, Kaljari 10, Bolonja 9, Specija 9, Benevento 9, Fiorentina 8, Parma 6, Đenova (-1) 5, Torino 5, Udineze (-1) 4, Krotone 2.

*NAPOMENA:Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.