Stao Holand – stala i Borusija, Keln slavio u Dortmundu poslije 29 godina, preokret Bajerna u Štutgartu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Prva pobjeda Kelna u Dortmundu poslije 29 godina, Bavarci nastavili niz u Štutgartu, iako su su "jarčevi“ vodili poslije 20 minuta.

Bundesliga 9 kolo Keln Borusija Dortmund 2-1 Izvor: Martin Meissner/Pool AP

Minhenski Bajern lider je na tabeli Bundeslige i nakon 9. kola iako je tokom subotnjeg popodneva u jednom trenutku tabela izgledala potpuno drugačije.

Bavarci su poslije preokreta savladali Štutgart rezultatom 3:1 i tako spriječili da Lajpcig pobjedom 2:1 nad Arminijom preuzme vrh tabele.

I Bajern i Borusija su gubili pa je Lajpcig izbio na prvo mjesto, međutim, šampion njemačke uspio je da sve preokrene u i upiše devetu uzastopnu pobjedu u Štutgartu.

Poveo je Štutgart preko Kulibalija u 20. minutu, ali je u 36. minutu promašio dvije stopostotne šanse da podupla prednost i tako izazvao sudbinu.

Samo dva minuta kasnije Koman je izjednačio, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Levandovski preokrenuo na 2:1.

U jeku napada Štutgarta u finišu meča, Bavarci su brzom kontrom riješili pitanje pobjednika, ovog puta pogodio je Daglas Kosta.

Ono što je uspjelo Bajernu nije Borusiji Dortmund.

Izvor: Martin Meissner/Pool AP

I "milioneri“ su bili u zaostatku protiv Kelna, ali umjesto preokreta vidjeli smo prvu pobjedu "jarčeva“ u Dortmundu poslije 29 godina!

Slavio je Keln rezultatom 2:1, istim kojim je prije pet godina posljednji put savladao Borusiju.

Norvežanin Erling Braut Holand razočarao je navijače i nakon 12 golova u posljednjih sedam utakmica prekinuo golgetersku seriju, a to je automatski značilo i "kiks“ Borusije.

Junak Kelna bio je Tunišanin Elijas Shiri koji je pogodio već u dvetom, potom i u 60. minutu, da bi se Borusija probudila tek kada je Lusijen Favr osvježio ekipu.

Đovani Rejna je namjestio, a Torgen Azar pogodio za smanjenje rezultata na 2:1, ali se Keln u kojem je debitovao i mladi srpski bek Sava –Arangel Čestić uspio da se odbrani i upiše velika tri boda.

Uzbudljivo je bilo i u Berlinu gdje je Union vodio 2:0 protiv Ajntrahta i u tom trenutku držao nevjerovatnu TREĆU poziciju, da bi poslije preokreta gostiju spasio tek jedan bod 3:3.

Uprkos tome Union Berlin zauzima šesto mjesto i ima šanse da se bori i za Ligu šampiona, što je odličan rezultat za ekipu koja je pretprošle godine igrala "Cvajtu".