Torino nikako da sačuva prednost: Šta bi tek bilo da nemaju Belotija?

Sedam od 16 ovosezonskih golova za Torino postigao je Andrea Beloti, ali šta to vrijedi kada njegovi saigrači ne umiju da sačuvaju vođstvo.

Torino - Sampdorija 2:2 Serija A 9. kolo Izvor: Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Andrea Beloti večeras je protiv Sampdorije upisao 200. nastup za Torino, a obilježio ga je pogotkom, te sa još dva poništena.

Raspoložen je bio napadač "bikova", ali šta to vrijedi kada ostatak tima nije bio na očekivanom nivou, pa je još jednom dozvolio rivalu da mu onemogući slavlje, uprkos činjenici da je imao vođstvo.

TORINO - SAMPDORIJA 2:2 (1:0)

Koliko je reprezentativac Italije bitan za tim Marka Đampaola, dovoljno govori podatak o broju postignutih golova. Ukupno su fudbaleri Torina ove sezone 16 puta tresli protivničke mreže, a od toga je čak sedam djelo Belotija!

U potpunosti je obilježio prvih 45 minuta. Zatresao je mrežu gostiju i osigurao vođstvo svom timu, a nešto prije toga poništen mu je pogodak zbog nedozvoljene pozicije.

Naravno, i on je pogodak posvetio preminulom Dijegu Maradoni.

Izvor: Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Koliko je klub iz Đenove loše stajao u prvom dijelu dovoljno govori slika sa početka nastavka, kada je trener gostiju Klaudio Ranijeri odlučio da napravi četvorostruku izmjenu.

Zaigrali su Đenovljani znatno angažovanije i takva igra se odmah isplatila.

Antonio Kandreva pogodio je u 54. minutu za izjednačenje, a samo devet minuta kasnije gosti su stigli do još jednog gola.

Lijanko Vojinović je "zaspao" u odbrani Torina, a tako iskusan igrač poput Fabija Kvaljarele poklon ne odbija i volej udarcem poptuno preokreće rezultat.

Ipak, uspio je Torino da se vrati nakon šokantnog preokreta u desetak minuta.

Simone Verdi, iako rovit, ušao je u igru i odmah asistirao Sualiu Meiteu, koji je svojim prvim ovosezonskim golom donio bod Torinu, u čijem sastavu zbog povrede nije bilo Saše Lukića.

Sjajni golman Sampe Emil Audero odbranio je nekoliko izuzetno teških udaraca, te je bio najzaslužniji što su gosti na kraju odnijeli bod iz Torina.

/Veloso 62 pen, Zakanji 83/

TABELA: Milan 23, Inter 18, Sasuolo 18, Napoli 17*, Roma 17, Juventus 17, Verona 15, Atalanta 14, Lacio 14, Bolonja 12, Sampdorija 11, Kaljari 11, Udineze 10, Specija 10, Benevento 10, Fiorentina 8, Parma (-1) 6, Torino 6, Đenova (-1) 5, Krotone 2.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.