Široki deklasirao Slobodu u prvih pola sata, pa "odmarao", jer ga čeka Željo!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Iako je prvi gol nakon penala sporan, fudbaleri Širokog Brijega potpuno zasluženo stigli do osme pobjede u sezoni.

PLBIH  17 kolo Široki Brijeg - Sloboda Izvor: Promo/NK Široki Brijeg

Široki Brijeg savladao je Slobodu 3:0 u meču 17. kola Premijer lige BIH u kojem nije bilo ni malo neizvjesnosti.

Ekipa Tonija Karačića od početka do kraja prvog poluvremena je dominirala, postigla tri pogotka i stekla veliku prednost u prvih 45 minuta koja nije dovedena u pitnaje ni u nastavku.

Fudbaleri Slobode na Pecari nisu postigli pogodak na posljednjih pet mečeva, a tradiciju su nastavili i u šestom u kojem nisu nijednom šutnuli u okvir gola.

Široki Brijeg - Sloboda 3:0 (3:0)
/Angelov 7, 17, Jurilj 29/

Već poslije sedam minuta Široki je stigao do prednosti, međutim, iz pomalo sporne situacije kod penala koji je izveo Jović.

Sam jedanaesterac nije sporan jer je Radeljića povlačio Devedžić, zbog čega je i zaradio žuti karton, ali jeste ono što se dešavalo nedugo zatim.

Golubović je odbranio jedanaesterac Joviću, a odbijenu loptu u gol je od prečke u gol poslao Angelov, koji je kako se čini ušao u šesnaesterac mnogo prije nego što je Jović uputio udarac.

Sudija Musić nije uvažio proteste gostujućih fudbalera i Široki je poveo 1:0.

Samo deset minuta kasnije Angelov postiže svoj drugi pogodak na utakmici, ovog puta potpuno regularno, nakon dobre akcije domaćih.

Pola sata, tačnije minut manje trebalo je Širokom Brijegu da dođe do trećeg pogotka na meču.

Ovog puta Jurilj je se dobro namjestio i pogodio donji lijevi ugao gola Golubovića, koji je uspio da dirne loptu, ali ne i da spriječi pogodak.

Sloboda ništa nije uspjela da uradi ni u drugom poluvremenu, čak je Široki bio mnogo bliže novom pogotku, međutim u nakoliko navrata bio je siguran Golubović.

Trener domaćih iskoristio je priliku da izvrši nekoliko izmjena i odmori nekolicinu igrača pred duel sa Željezničarom, te da neke uvede ponovo u takmičarski ritam, poput povratnika Cipetića koji je dobro odigrao posljednjih desetak minuta.

Široki se osmom pobjedom u sezoni izjednačio sa Borcem, oba tima imaju po 28 bodova, s tim da Banjalučani svoj meč desetog kola igraju sutra kada gostuju Krupi.