Mihajlović nemoćan na "Meaci" protiv Lukakua i Hakimija: A da probate u ringu?!

"Neroazuri" bez većih problema savladali tim srpskog stručnjaka Siniše Mihajlovića i ponovo se vratili na drugu poziciju na tabeli Serije A.

Inter - Bolonja 3:1, Serija A, 10. kolo Izvor: TANJUG, ANTONIO CALANNI/AP

Trener Bolonje Siniša Mihajlović je bio jako ljut na nekog od svojih fudbalera pred gostovanje Interu zbog navodnog odavanja tajni iz svlačionice novinarima, ali je i priznao da nema rješenje za Romelua Lukakua jer "u fudbalu nema udaraca ispod pojasa".

"Možda bih mogao da zaustavim Belgijanca u ringu", rekao je Miha, svjestan odakle prijeti najveća opasnost na "Meaci" u 10. kolu šampionata Italije.

Ipak, najzaslužniji za pobjedu Intera nije bio robustni napadač iz Belgije već reprezentativac Maroka Ašraf Hakimi, koji je bio dvostruki strijelac.

INTER - BOLONJA 3:1 (2:0)

Doduše, Lukaku je u 16. minutu "načeo" njegovu ekipu iz drugog pokušaja nakon centaršuta Ivana Perišića - 1:0.

Bio je to osmi gol Belgijanca u prvih devet mečeva u sezoni i drugi je strijelac Serije A iza Milanovog centarfora Zlatana Ibrahimovića, koji je uknjižio dva pogotka više.

Izabranici Antonija Kontea su nastavili da napadaju i poslije vođstva, Roberto Galjardini je promašio sjajnu šansu u 25. minutu, da bi deset minuta kasnije golman Bolonje Lukaš Skorupski dobro intervenisao nakon udarca Lukakua.

Ipak prije samog odlaska na odmor u poluvremenu, Inter je udvostručio prednost zahvaljujući Marcelu Brozoviću, čija je duga lopta sa "očima" dovela Hakimija u mat poziciju, koju je Marokanac rutinski iskoristio - 2:0.

Skorupski je spasio Bolonju i početkom drugog poluvremena nakon novog udarca Lukakua, što je dalo krila Mihajlovićevom timu, koji je u 66. minutu smanjio rezultat golom rezerviste Emanuela Vinjata na asistenciju Nikolasa Rodrigeza - 2:1.

Upravo je ovaj dvojac nešto ranije gurnuo u vatru Mihajlović i očigledno pogodio sa izmjenama!

Ipak, samo tri minuta kasnije, Hakimi je svojim drugim golom večeras, pogodivši sa ivice kaznenog prostora, razriješio sve dileme oko pobjednika u Milanu - 3:1.

Izvor: TANJUG, ANTONIO CALANNI/AP

Novim porazom, šestim u sezoni, prekinuta je uspješna mini-serija Bolonje od dva vezana trijumfa.