Donio pobjedu u 90, slomio zastavicu, "požutio": Zato volimo Džejmija Vardija!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ponovo je pogodio!

Premijer liga Šefild junajted - Lester 1-2 Džejmi Vardi Izvor: Tanjug/Reuters Pool/Jason Cairnduff, Pool via Ap

Fudbaleri Lestera pobijedili su danas Šefild u gostima sa 2:1, u 11. kolu Premijer lige. Bila je to izuzetno dramatična utakmica i odlučena je u posljednjem, 90. minutu.

Ponovo je heroj gostiju bio sjajni centarfor Džejmi Vardi, iz "čistog" zicera koji mu je fenomenalnim dodavanjem omogućio vezista Džejms Medison.

Odmah poslije gola Vardi je dobio žuti karton zbog neprimjerenog slavlja. Otrčao je do korner zastavice i slomio je, što je sudija naravno sankcionisao.

Lester je prethodno vodio od 24. minuta golom Ajozea Peresa, a u 26. je izjednačio Oliver Mekburni.

Tim Brendona Rodžersa je prekinuo niz od dva poraza i sada je treći na tabeli sa 21 bodom.

Šefild ima samo jedan bod i ubedljivo je posljednji u engleskom prvenstvu.