Zvezda "ovjerila" jesenju krunu: Boaći dao gol, pa se opet povrijedio!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Crvena zvezda osvojila važne bodove u Užicu

Superliga Srbije Crvena zvezda - Zlatibor 1-0 Izvor: MN PRESS

Meč između Zlatibora i Crvene zvezde je odigran u Užicu, a Beograđani su odnijeli pobjedu iz grada pored Đetinje - minimalnim rezultatom.

Jedini strijelac bio je Ričmond Boaći, već u 17. minutu susreta, kada je iskoristio nesmotrenost domaće odbrane kod jednog prekida. Povremeni reprezentativac Gane se kasnije povrijedio, što je nova Stankovićeva briga, ali ima i razloga za radost u vidu ''jesenje titule''.

Iako je rani gol najavljivao otvoreniji meč, nismo dobili spektakl u 17. kolu Superlige. Crvena zvezda je propustila još nekoliko dobrih prilika, prije svega preko rezerviste Dijega Falćinelija. Ni sa tim šansama ovaj meč nije ličio na onaj u Kupu Srbije.

Podsjećamo, ova dva tima su se već sastala u Kupu Srbije, na meču koji su obilježili manji incidenti na poluvremenu, zbog čega će Zvezda morati da plati pola miliona dinara. Tada smo dobili spektakularan meč, jer su momci iz Čajetine vodili 2:0 u Beogradu, da bi srpski šampion tek u finišu preokrenuo.

Do kraja 17. kola Superlige ostale su još dvije utakmice, koje su na programu sutra.