Peti meč zaredom Bajern je gubio, ali... Levandovski je spasilac!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Union Berlin igra sezonu iz snova, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu nad šampionom Njemačke i Evrope. Međutim, jeste za remi!

Bundesliga 11. kolo Union Berlin - Bajern 1-1 Izvor: Tanjug/Michael Sohn/AP

Peti meč zaredom, ukupno šesti put ove sezone ekipa Bajerna imala je minus, ali se ponovo izvukao odigravši 1:1 sa Union Berlinom i tako ostao na samo jednom porazu, onom od Hofenhajma prije dva i po mjeseca.

U posljednjem subotnjem meču 11. kola Bundeslige ekipa iz Berlina je vodila, promašivala šanse na 1:0, pa i istini za volju, učinila da Bajern upiše "kiks", ali nije uspjela da upiše istorijsku, prvu pobjedu nad aktuelnim šampionom Njemačke.

Iako Union igra sezonu iz snova i samo godinu i po nakon ulaska iz "Cvajte“ blizu je poziciji koja vodi u Ligu šampiona, još nije na nivou dovoljnom da se savlada i aktuelni šampion Evrope.

"Autsajder" iz Berlina uradio je sve što je trebalo, šokiravši goste ranim pogotkom Griše Promela u nakon kornera u četvrtom minutu, ali onda i "školski" učinio sve što ne treba.

Dve ogromne šanse promašio je Union Berlin, prvo u 56, potom u 61. minutu, a kada propustite priliku da povedete sa dva gola razlike protiv Bajerna teško da se možete nadati pobjedi.

To se potvrdilo i ovoga puta, a spasilac Bajerna je ko bi drugi nego Robert Levandovski.

Ipak, Kingsli Koman učinio je sve driblingom u šesnaestercu i povratnom loptom za 13. pogodak poljskog napadača.

Ipak, Union Berlin uspio je ono što malo kome uspjeva kada se razigra Bajern, a to je da sačuva bar bod, pa nije pretjerano razočarao svoje navijače.

Posebno kada pogledaju tabelu i vide svoj klub na šestoj poziciji.

Na drugoj strani navijači Bajerna strepiće do nedjelje poslijepodne, jer bi zahuktali Bajer Leverkuzen pobjedom protiv Hofenhajma mogao da preuzme lidersku poziciju.