UŽIVO EHF Evropski kup 3. kolo RK Besa - RK Borac

Borac igrao protiv Bese i sudija, crveno-plavi nadoknađuju "minus dva" u Banjaluci!

Ekipa Borca nakon dramatične završnice i nekoliko spornih sudijskih odluka poražena je od Bese rezultatom 24:22 u prvom meču trećeg kola EHF Evropskog kupa.

UŽIVO EHF Evropski kup 3. kolo RK Besa - RK Borac Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Ekipa Bese savladala je Borac rezultatom 24:22 u prvom meču trećeg kola EHF Evropskog kupa, koji je mogao da se završi i mnogo drugačije.

Vrlo dobru partiju pružila je ekipa Mirka Mikića i uspjela da u nastavku nadoknadi minus od četiri gola (15:11) iz prvog poluvremena, ali je u finišu meča primila dva gola nakon spornih sudijskih odluka crnogorskog para Bogdan Kaluđerović - Ivan Vujačić.

Baš kao i u završnici prvog dijela, Borac je ostao sa igračem manje, ali uprkos tome uspio je da sačuva  izjednači na 22:22, nošen sjajnim golmanom Bojanom Ljubišićem, a onda dvije sporne odluke.

Crveno-plavi imali su priliku za potpuni preokret, ali su im posljednja dva napada oduzele sudije, dosudivši oba puta prekršaj u napadu!

Rukometaši Bese nakon toga oba puta su pogađali i stigli do konačnih 24:22.

Maljos sa sedam, Prce i Jupa sa po pet golova najzaslužniji su za trijumf Bese, dok je kod Borca odličnu partiju pružio Marko Lukić i postigao šest golova uz samo jedan promašaj. Milićević je dao četiri, a Puljizović, Nježić i Vučićević postigli su po tri.

Treba istaći sjajnu partiju Bojana Ljubišića koji je skidao zicere posebno u drugom poluvremenu i na kraju meč završio sa 12 odbrana.

BESA - BORAC 24:22 (15:11)

BESA: Mehmeti, Jupa 5, Mućoli I., Muškolaj, Maljos 7, Luža, Visoka, Tahirukaj 3, Prce 5, Ramošaj 1, Idrizi D., Đuka 1, Alonso 2, Vokši, Tafilaj, Mućoli J.

Borac: Ljubišić 12 odbrana, Subotić, Bera, Perić, Jeremić, Nježić 3, Lukić 6, Knežević 1, Vučićević 3, Ćelić, Puljizović 3, Draganić 1, Trkulja, Milovac, Milićević 4, Dakić 1

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

NAJAVA

Poslije osam godina Borac m:tel ponovo je doputovao u Peć po dobar rezultat u duelu sa kosovskom ekipom Besa.

Te 2012. godine crveno-plavi su u revanšu savladali Besu 32:22, a sada se nadaju da mogu da ostvare dobar rezultat pred revanš za sedam dana u Banjaluci.

Ekipa Mirka Mikića u četvrtak je otputovala preko Višegrada i Berana u Peć, gdje od 17 časova igra meč trećeg kola EHF Evropskog kupa.

Nakon žrijeba ni jedni ni drugi nisu bili pretjerano srećni, Borac jer je morao da dalek put protiv ekipe koja godinama dosta ulaže u ekipu, ali ni Besa, svjesna da im dolazi bivši evropski šampion koji igra mnogo kvalitetnije takmičenje od lige "Kosova".

Prije ovog duela trener Borca Mirko Mikić, koji je prije osam godina nastupao protiv Bese kao igrač, ocijenio je da ekipa iz Peći nije ni izbliza naivna kao 2012. o čemu govori to da imaju Nikolu Prcea i druge kvalitetne igrače da dodao da su šanse podjednake.

Sličnog mišljenja je i trener Bese, čuveni španski stručnjak Havijer Kabanjas koji je istakao da će mu protiv Borca biti mnogo teže nego prije nekih 20 dana protiv Bosne iz Visokog.

Borac je lijepo dočekan u Peći, a pred duel ih je posjetio i kapiten reprezentacije BIH Nikola Prce, koji je ranije u razgovoru za MONDO rekao da su šanse "50:50". Istog razmišljanja je i srednji bek Bese, grčki reprezentativac Haralampos Maljos koji očekuje pravi derbi.

Na dan utakmice ekspedicija Borca posjetila je i Pećku patrijaršiju i predali donaciju kluba i dobrovoljne priloge.

Zanimljivo je da je jednom od igrača, mladom golmanu Lazaru Beri danas rođendan pa je on simbolično obilježen čim je sat otkucao ponoć.

Sada je vrijeme za rukomet!

Neka Lazar i ekipa slave na Kosovu!

Ekipa Bese savladala je Borac rezultatom 24:22 u prvom meču trećeg kola EHF Evropskog kupa.

18:24

Dva faula u napadu?

Dva faula u napadu sudile su crnogorske sudije igračima Borca.

18:21

23:22 Posljednji minut

Minut prije kraja Kabanjas je poslije promašaja Borca zvao tajm aut  - 23:22

18:18

22:22 tri minute do kraja

Ne da se Borac ni sa igračem manje. Uspjeli su crveno-plavi da čak vrtae egal 22:22

18:16

21:20 Isključenje za Trkulju!

Besa vodi 21:20, a baš kao i u finišu prvog poluvremena crnogorske sudije isključile su igrača Borca - Trkulja će pauzirati dvije minute

18:14

20:20 Milićević!

Povela je Besa golom Prce, ali Milićević ponovo pogađa za 20:20. Šest minuta je do kraja!

18:13

IZJEDNAČENJE 19:19!

Golom Milićevića Borac se osam minuta prije kraja potpuno vratio u egal - 19:19!

18:08

19:18 Lukić!

Sjajni Marko Lukić dovodi Borac na samo gol zaostatka!

18:05

Borac sa igračem više

Jupa je zaradio 2 minuta tačno na polovini drugog poluvremena

18:01

19:17 tajm aut Bese

Trener Bese Havijer Kabanjas morao je da zove tajm-aut nakon što je Borac smanjio na 19:17

17:55

17:14 Dva gola Nježića

Ne da se Borac zahvaljujući Nježiću koji završava dva posljednja napada crveno-plavih

17:53

16:12 Ramošaj!

više od šest minuta u nastavku Besa je bila bez postignutog gola, međutim, Borac to nije iskoristio i domaći su preko Ramošakja povisili na 16:12

17:50

Promašaji na obje strane

Najefikasniji igrač Borca na ovom meču Saša Puljizović propustio je priliku da smanji na dva gola prednosti poslije promašaja Tahirukaja

17:48

15:12 Lukić!

Golom Lukića Borac je dobro krenuo u nastavku, Alonso je potom promašio, a onda je Perić zaradio isključenje

17:45

Počelo je drugo poluvrijeme

17:35

15:11 Maljos pogađa sekund prije kraja!

Besa odlazi na odmor sa četiri gola prednosti - 15:11. Srednji bek Haralampos Maljos pogodio je sekund prije kraja prvog poluvremena.

17:33

Konačno isključenje za Besu!

Nažalost Borac nije iskoristio isključenje Jupe, a Alonso novim golom pogađa za 14:11.

17:32

13:10 pogodio i Alonso

Uspio je Borac da smanji na 12:10 preko Lukića, ali je Besa golom Alonsa povisila na 13:10

17:29
17:29

Borac sa igračem manje

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Borac je ostao sa igračem manje, isključen je Draganić

17:28

11:9 Dakić promašuje, ne i Jupa

Besa vodi poslije promašaja Dakića i pogotka Jupe

17:25

10:9 vodi Besa

Razigrao se Nikola Prce, njegov treći gol, a po tri gola postigli su i Maljos i Tahirukaj

17:22

8:9 Puljizović prekida seriju domaćih!

Saša Puljizović pogodio je i prekinuo mini-seriju domaćih. Maljos promašuje i Borac ima priliku da ponovo ode na dva gola prednosti!

16:34

BESA: Mehmeti, Jupa, Mućoli I., Muškolaj, Maljos, Luža, Visoka, Tahirukaj, Prce, Ramošaj, Idrizi D., Đuka, Alonso, Vokši, Tafilaj, Mućoli J. Trener: Havijer Kabanjas

Borac: Ljubišić, Subotić, Bera, Perić, Jeremić, Nježić, lukić, knežević, Vučićević, Ćelić, Puljizović, Draganić, Trkulja, Milovac, Milićević, Dakić. Trener: Mirko Mikić