Ludi preokret Intera na Sardiniji: Iz keca u trojku!

"Nerazuri" gubili na poluvremenu, ali su u posljednji 13 minuta meča postigli tri gola i zabilježili veliki trijumf protiv Kaljarija.

Kaljari - Inter 1:3 Serija A 11. kolo Izvor: Tanjug/Alessandro Tocco/LaPresse

Inter je bio bolji u duelu s Kaljarijem, ali morao je poprilično da se namuči da zabilježi sedmi prvenstveni trijumf i nastavi potjeru za gradskim rivalom Milanom.

Posao "nerazurima" dodatno je otežao Rikardo Sotil, koji je u finišu prvog dijela donio prednost ekipi sa Sardinije, ali je u nastavku uslijedio veliki preokret. Tim Antonija Kontija postigao je tri gola i slavio 3:1.

Pokušavao je iskusni strateg izmjenama da razdrma svoju ekipu, koja je gubila do 77. minuta, ali je u posljednjih 13 minuta tri puta zatresla mrežu domaćih.

Nikolo Barela u tom 77. minutu donio je gostima toliko željeno izjednačenje, da bi sedam minuta kasnije Danilo Dambrozio osigurao potpuni preokret.

Konačnih 3:1 duboko u sudijskoj nadoknadi postavio je Romelu Lukaku.

Inter sada, uz utakmicu više, ima 24 boda, odnosno dva manje od vodećeg Milana.