"Osice" protutnjale kroz Ljubuški: Ubjedljiva gostujuća pobjeda nad Izviđačem

Sjajna partija Banjalučanki na teškom gostovanju.

ŽRK Izviđač - ŽRK Borac 21:29 Premijer liga BiH 10. kolo Osice ubjedljive na teškom gostovanju Izvor: MONDO

Na uvijek neugodnom gostovanju u Ljubuškom, rukometašice Borca odigrale su sjajan meč i upisale pobjedu 29:21.

Banjalučanke su već u prvom poluvremenu derbija 10. kola Premijer lige BiH domaćinu stavile do znanja da ih u ovom meču zanima samo pobjeda, pa su poslije uvodnih 30 minuta već imale sedam golova prednosti (13:6).

Drugo poluvrijeme bilo je ravnopravno, ali su Banjalučanke rutinski održale prednost, te se u Banjaluku vratile sa oba boda.

Čvrsta odbrana Borca, na čelu sa Radjanom Vukliš, domaćim rukometašicama nije dozvolila da vode niti jednom na ovom meču.

Anđela Stojanović bila je prvo ime susreta sa devet golova Ružica Šikić i Dajana Ignjatović dodale su po šest, Isidora Kršić protivničku mrežu tresla je pet puta, dok je Helena Ćurić bila precizna tri puta.

Do kraja polusezone rukometašicama Borca je ostala još jedna utakmica u kojoj narednog vikenda dočekuju ekipu Katarine iz Mostara.

ŽRK IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE - ŽRK BORAC 21:29 (6:13)

ŽRK IZVIĐAČ: Petrović (16 obrana, 3 sedmerca), Matea Šumelj, Miloš 3, Vrančić 2, I. Grbavac, Nosić 8/1, Prskalo, Bilić 8/2,Miočević, Boras, Brkić, B. Grbavac, Skoko. Trener: Josipa Tomić.

ŽRK BORAC: Stojanović 9/2, Ćurić 3, Šehovac, Brus, Kršić 5, Vukliš (7 obrana), Šikić 6/1, Sikimić 1, Novaković, Railić, Kocić,Vukosavljević, Ignjatović 5. Trener: Rade Unčanin.

Sedmerci: Izviđač 3/3, Borac 6/3.
Isključenja: Izviđač 8 minuta, Borac 6 minuta.