U posljednjem jesenjem kolu, "crveno-plavi" doživjeli gostujući poraz od Tuzla sitija.

FK Tuzla Siti City - FK Borac Banjaluka 2:0 m:tel Premijer liga BiH 19. kolo UŽIVO www.mondo.ba Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Veoma loš teren na stadionu "Tušanj" više je odgovarao fudbalerima Tuzla sitija, koji su požrtvovanom igrom stigli do trijumfa nad Borcem 2:0 (1:0), u posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone u m:tel Premijer ligi BiH.

Strijelac vodećeg pogotka u 39. minutu bio je Senegalac Badara Bađi, koji je iskoristio nesmotrenost odbrane Borca, te nakon jedne odbijene lopte smjestio je iza leđa danas odličnog Bojana Pavlovića, da bi konačnih 2:0 u samom finišu postavio Nermin Crnkić.

TUZLA SITI - BORAC 2:0 (1:0)

Većim dijelom meča domaći su bili bolji, a koliko su bili dominantniji na terenu, govori podatak da je Pavlović imao dvocifren broj odbrana. Tuzlaci su šutirali čak 23 puta, od čega je 13 lopti išlo u okvir gola.

Osim gola Bađija, Vojo Ubiparip pogodio je prečku, a Nermin Crnkić stativu, dok je Senegalac imao riliku "oči u oči" sa Pavlovićem da riješi meč, ali je golman Borca sjajno intervenisao, tako da je pobjeda Tuzla sitija mogla biti i ubjedljivija.

Bez Almedina Ziljkića, koji nije igrao zbog povrede, Borac nije imao svoj dan. Banjalučani su izgledali veoma blijedo, tako da osim par poluprilika Jove Lukića, nisu ozbiljnije zaprijetili golu Nevresa Fejzića.

S druge strane, uprkos dva primljena gola, Pavlović je bio prvo ime sa čak 11 odbrana.

Kada su Banjalučani u finišu krenuli na sve ili ništa, otvorio se prostor za kontranapad, što je iskoristio Crnkić i u posljednjim trenucima susreta izašao sam pred Pavlovića i matirao ga za 2:0.

Domaćin je tako po tradiciji slavio u duelu Tuzla sitija i Borca. Sve četiri utakmice domaći su riješili u svoju korist.

Detalje susreta potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

/Tatar 22, 27 - Maksimović 73/

TABELA: Sarajevo 45, Željezničar 36, Borac 32, Zrinjski (-1) 32, Široki Brijeg (-1) 31, Velež (-1) 30, Tuzla siti 27, Sloboda 22, Mladost (-1) 19, Radnik 15, Krupa 13, Olimpik  13.

14:52

90+5' - KRAJ

14:48

90' - Pet minuta nadoknade

Crnkić je zbog skidanja dresa zaradio žuti karton, baš kao i Džaferović zbog prekršaja nedugo zatim.

14:47

89' - GOOOL!!! Tuzla siti vodi 2:0!

Crnkić je izašao sam pred Pavlovića i rutinski ga matirao. Sve je gotovo na "Tušnju".

14:44

87' - Dvostruka izmjena u Tuzla sitiju

Džaferovič i Đerić su na terenu umjesto Bađija i Maksimovića.

14:42

86' - Žuti za Borovčanina

Druga javna opomena za fudbalere Borca.

14:40

84' - Stativa Crnkića!

Ponovo velika šansa za Tuzlu siti, Crnkić je zatresao okvir gola.

14:39

83' - Nova izmjena kod domaćih

Ramić u igri umjesto Ubiparipa.

14:34

79' - Izmjena u domaćem timu

Džafića mijenja Nikolić.

14:32

76' - Pavlović najzaposleniji

Nove dvije intervencije Pavlovića, već je na 10 odbrana!

14:29

72' - Ponovo Bađi!

Još jednom visoki Bađi prijeti, ovaj put glavom. Ponovo je Pavlović siguran.

Pas je ponovo na terenu, meč će nakratko biti prekinut.

14:27

71' - Pritisak Borca

Čini se da su gosti sada krenuli na sve ili ništa. Konstantno su na polovini Tuzlaka, ali promjene rezultata, ali ni velikih prilika pred Fejzićevim golom, i dalje nema.

14:23

67' - Ulazi Kajkut

Jagodić pojačava napad. Kajkut je ušao umjesto Georgieva.

14:22

66' - Žuti karton za trenera Tuzla sitija

Zbog prigovora, javna opomena za Nermina Bašića.

14:20

64' - Prečka Ubiparipa!

Prilike na traci za domaće, Ubiparip je sada uzdrmao prečku.

14:19

60' - Nezvani gost na "Tušnju"

Simpatična situacija.

Na teren stadiona u Tuzli utrčao je pas, ali nakon što se istrčao na travnjaku "Tušnja", sam je napustio teren.

14:15

58' - Ponovo Pavlović!

Pritisak domaćih ne jenjava ni nakon vođstva. Ponovo je Pavlović bio primoran da spašava svoj tim, u dva navrata! Njegova već sedma odbrana!

14:12

56' - Kakva pansa za Bađija!

Veliku šansu propustili su sada domaći. Bila je to kontra četiri na dva, Bađi je na kraju izašao sam pred Pavlovića, ali iskusni golman Borca je prvi put odbranio, nakon čega se lopta ponovo odbila do Senegalca, ali je užasno šutirao i propala je velika prilika za 2:0.

14:11

55' - Pokušava Lukić

Vranješ je uposlio Lukića, čiji šut brani Fejzić.

14:05

48' - Velika šansa za Tuzlake

Domaći su propustili veliku priliku. Ubiparip je sjajno uposlio Maksimovića, koji iz povoljne pozicije veoma loše šutira. Ostaje 1:0.

14:01

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nema izmjena na startu nastavka.

13:44

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Pogledajte najzanimljivije detalje iz prvih 45 minuta.

13:39

39' - GOOOL!!! Domaćin vodi 1:0!

Strijelac je Bađi!

Crnkić je prethodno šutirao, Pavlović ponovo dobro odbranio, ali je odbrana Borca "zaboravila" na Bađija, koji je odbijenu loptu pospremio iza leđa gostujućeg čuvara mreže.

13:38

39' - Izmjena u redovima Borca

Kruz zvog povrede ne može nastaviti meč. Jagodić je primoran da napravi izmjenu, na terenu je Borovčanin.

13:37

37' - "Požutio" je i Ubiparip

Žuti karton za napadača domaćih, zbog prigovora.

13:34

34' - Najbolja prilika za Tuzlu siti

Mogli su sada domaći do vođstva. Nukić je snažno šutirao, ali se ponovo istakao Pavlović. Lopta se ponovo odbial do Nukića, koji je centrirao, ali je Dujaković izbacio loptu u korner.

13:32

32' - Šut Džafića

Pokušao je sada i Džafić iz daljine, ali nema promjene rezultata.

13:27

27' - Neuslovan teren

Teren je praktično neuslovan za igru, tako da igrači i jedne i druge ekipe sve više koriste visoke lopte i "preskaču" teren. Sve više prekršaja i prekida.

13:24

24' - Pokušaj Lukića sa distance, ostaje 0:0

Pokušao je Lukić sa distance da ugrozi gol domaćih, ali čuvar mreže Fejzić uhvatio je loptu bez problema. Ipak, pišemo prvi šut gostiju u okvir gola.

13:19

19' - Žuti karton za Dujakovića

Prva javna opomena na utakmici. U bilježnicu je upisan defanzivac Borca Dujaković, koji je spriječio brz kontranapad domaćih.

13:18

18' - Vranješ preko gola

Kapiten Borca pokušao je iz slobodnog udarca, ali je pogodio živi zid i lopta je otišla preko gola.

13:15

15' - Teren otežava igru

Iza nas je 15 minuta, evidentno je da teren otežava igru. Gledaćemo rovovsku borbu u Tuzli.

13:09

9' - Prilika i za Borac

Zakarić je sada centrirao u šesnaesterac domaćih, ali Džafić je bio priseban i izbacio loptu u korner. Nema uzbuđenja nakon ubacivanja iz ugla.

13:07

6' - Novo uzbuđenje, zamalo vođstvo Tuzla sitija

Gužva u šesnaestercu domaćih, malo je nedostajalo fudbalerima Tuzla sitija da uguraju loptu u mrežu, ali Pavlović je ipak intervenisao. Pritom ga je i Bađi nespretno zakačio, pa je sudija Bilbija dosudio prekršaj u napadu.

13:05

5' - Kruz blokira Ubiparipa

Ofanziva domaćih od starta. Ubiparip je sada bio u prilici, ali njegov šut blokira Kruz, a onda i Pavlović šalje loptu u korner.

13:03

3' - Prva prilika pred golom Borca

Georgiev je napravio prekršaj u zoni šuta. Tuzlaci su se odlučili na ubacivanje, Ubiparip je izveo prekid, ali Crnkić loše šutira preko gola.

13:01

2' - Loš teren

Izuzetno loša travnata podloga na stadionu u Tuzli, a s obzirom na padavine, kako vrijeme odmiče sigurno će biti još teži za igru. Igrače oba tima očekuje težak zadatak danas.

Izvor: Promo/FK Tuzla City/Screenshot

12:59

1' - Počela je utakmica