Prštaće u subotu u Leverkuzenu: "Poker" Bajera i preokret Bajerna za najavu velikog derbija!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bajer riješio "Derbi Rajne“ za deset minuta pa odmarao, Levandovski u klubu "250 plus"!

Bundesliga 12 kolo Keln Bajer 0-4 Bajern - Volfsburg 2-1 Izvor: Tanjug/Wolgang Rattay/DPA

Bajer Leverkuzen i Bajern Minhen u subotu od 18.30 odigraće derbi na BajAreni, a i jedni i drugi pobrinuli su se za spektakularnu najavu duela za prvo mjesto.

"Farmaceuti" su spakovali četiri komada u mrežu Kelna, a Levandovski je sa dva pogotka donio preokret 2:1 Bajernu protiv Volfsburga i prešao magičnu granicu od 250 pogodaka u Bundesligi.

"Derbi Rajne" između Kelna i Bajera riješen je već poslije 10 minuta u kojima su gosti iz Leverkuzena stigli do dva gola prednosti preko Vajzera i Dijabija, a u isto vrijeme šok na Alijanc Areni – Volfsburg je vodio protiv Bajerna debitantskim golom Maksimilijana Filipa za "vukove“.

Fudbaleri Bajerna kao da su znali rezultat iz Kelna koji je značio tri boda zaostatka za liderskom pozicijom pa njihovi napadi na gol Koena Kastilsa nisu prestajali, a kada je Robert Levandovski u sudijskoj nadoknadi prvog dijela izjednačio na 1:1 mogli su da odahnu.

Bio je to njegov 250. gol u Bundesligi, ali poljski napadač odmah je najavio napad na drugo mjesto na vječnoj listi koje drži Klaus Fišer sa 268 pogodaka.

Već u 50. minutu svojim drugim pogotkom na meču, ukupno 251. na 331 utakmici u Bundesligi preokrenuo je na 2:1 i vjerovatno poslao poruku fudbalerima Bajera da ih u subotu čeka težak posao.

Izvor: Tanjug/Matthias Balk/dpa POOL

Ekipa iz Leverkuzena svjesna te činjenice završila je posao u Kelnu u prvih sat vremena, Šik i Virc pogađali su za konačnih 4:0 protiv „jarčeva“ i Piter Boš odmah je povukao Bejlija, Baumgartlingera i Dragovića sa terena, čuvajući ih za duel sa njemačkim i evropskim šampionom.

U njega će Bajer ući sa 28, a Bajern sa bodom manje, a za pravu „gužvu“ na vrhu pobrinuo se Lajpcig koji je takođe na 27 osvojenih bodova poslije minimalne pobjede nad Hofenhajmom.

Gol Jusufa Poulsena bio je dovoljan gostima za trijumf 1:0, a "džokeri“ Sebastijana Henesa sa klupe, među kojima je bio i srpski reprezentativac Mijat Gaćinović, nisu donijeli nikakvu promjenu pa je Hofenhajm upisao šesti poraz i sada je samo pet bodova od opasne zone.

Prva ispod crte je Arminija, koja je takođe sa minimalnih 1:0 poražena od Augzburga, ekipe specijalizovane za pogotke u posljednjih desetak minuta.

U prošlom kolu spasili su se u nadoknadi protiv Šalkea (2:2), a ovoga puta gol Džefrija Haufeliva dvije minute prije kraja donio im je tri boda za solidnu devetu poziciju.