Srbi rešetaju u Italiji: Sinoć partizanovac, danas zvezdaš – ali Inter juriša na skudeto!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Prvenac Ivana Ilića u Seriji A ipak nije bio dovoljan za prekid Interovog niza od sada već sedam uzastopnih pobjeda.

Serija A 14 kolo Verona - Inter 1-2 Izvor: Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse/LaPresse

Partizanovo dijete Dušan Vlahović u utorak uveče sjajnim golom najavio je debakl Juvenstusa - 0:3 u Torinu, a malo je nedostajalo da manje od 24 sata kasnije još jedan srpski mladić postane heroj na
"čizmi".

Devetnaestogodišnji Ivan Ilić zatresao je mrežu još jednog velikana , Intera, ali pogodak nekadašnjeg člana Crvene zvezde nije bio dovoljan za prekid serije "neroazura".

Ekipa Antonija Kontea slavila je sa 2:1 na stadionu Mark Antonio Bentegodi u Veroni i upisala sedmu vezanu pobjedu do koje je stigla samo par minuta poslije šokantnog izjednačenja.

Još jednom se mučio Inter i na odmor otišao sa razočaravajućih 0:0, ali je Lautaro Martinez poslije samos edam minuta u nastavku donio vođstvo.

A onda šok u režiji Hrvata, Slovenca i na kraju Srbina!

Ivan Jurić početkona startu drugog poluvremena ubacio je u igru Ivana Ilića, momka koji je zvanično član Mančester sitija, a tinejdžer rođen u Nišu pokazao je da bi mu pozajmica u Veronu mogla itekako da odgovara.

Ilić se u 63. minutu odlično snašao poslije centaršuta Faraonija i greške Handanovića koji je ispustio loptu, a mladi srpski veznjak ju je kroz noge Milana Škrinjara šutnuo u mrežu za 1:1.

Bio je to njegov prvi pogodak u Seriji A, nakon jednog pogotka koji je postigao u Kupu Italije.

Ako se štoperu Intera može zamjeriti zbog nedovoljno čvrste reakc ije, odnosno da nije dovoljno zagradio Ilića, slovački štoper se iskupio samo šest minuta kasnije. I to pogotkom za pobjedu!

Brozović je idealno centrirao, a Škrinjar lijepim pogotkom glavom gurnuo Inter na prvu poziciju na tabeli.
Bar do završetka derbija između Milana i Lacija.