SMS imao novogodišnji poklon za Kontea, ali Milan će slaviti praznike kao lider Serije A!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Milan prosuo 2:0 protiv Lacija nakon asistencije Milinković-Savića za Imobilea, ali su "rosoneri" golom španskog beka stigli do pobjede u derbiju na San Siru.

Serija A 14 kolo Milan - Lacio 3-2 Izvor: Tanjug, AP Photo/Luca Bruno

Pobjedom nad Veronom Inter je preuzeo prvu poziciju, ali tu neće dočekati praznike, iako je Milan u srijedu uveče prosuo 2:0 protiv Lacija! Odnosno tako je izgledalo sve do sudijske nadoknade!

Sergej Milinković-Savić “počastio” je Antonija Kontea asistencijom za 2:2 i veliki povratak “lacijala”, međutim, Teo Ernandez je pogotkom u nadoknadi donio trijumf 3:2 Milanu pa će tabela pred praznike izgledati onako kako je malo očekivao.

Milan je prvi sa 34 boda, Inter ima bod manje, Roma je treća, Sasuolo četvrti, Napoli je peti, a devetostruki uzastopni šampion Italije, ekipa Juventusa nalazi se na ŠESTOM MJESTU.

Prštalo je na San Siru gdje je Milan pomalo i iznenadio sa dva brza pogotka zahvaljujući Rebiću koji je postigao vodeći, a potom izborio penal koji je Čalhanoglu pretvorio u velikih 2:0.

Imali su i Donaruma i Reina posla, ali i sudija Paolo Di Belo koji je deset minuta kasnije ponovo pokazao na bijelu tačku, ovog puta na drugoj strani.

Udarac Ćira Imobilea odbranio je Donaruma, ali se lopta odbila tačnu na glavu Luisa Alberta i Lacio je smanjio na 2:1.

Ono što nije uspio sa bijele tačke, Imobile je uradio na isteku sata igre prelijepim golom za 2:2, nakon sjajne asistencije Sergeja Milinković-Savića. SMS nije “telefonirao”, samo jedan dodir bio je dovoljan da prebaci odbranu za svog napadača koji iz prve matira Donarumu.

Svjestan da će mu najveći rival preoteti prvo mjesto u slučaju remija Milan je krenuo u napad, Reina je četiri minuta prije kraja spasio čist gol sjajnom intervencijom, ali u drugom minutu sudijske nadoknade ništa nije mogao.

Čalhanoglu je ubacio iz kornera, a Ernandez glavom matirao Španca za 3:2 i veliku pobjedu.

Drmatična završnica viđena je i na stadionu Dijego Armando Maradona u Napulju gdje je Torino vodio sve do posljednjih sekundi, ali je Insinje pogotkom za 1:1 spasio Napoli trećegf uzastopnog poraza.

Poslije poraza 5:1 od Rome Siniša Mihajlović pobjesnio je na igrače Bolonje, koje je nazvao “djecom koja su prešla granicu”, a potom najavio karantin i žestoke treninge.

Bolonja je nakon toga upisala dva remija u gostima, a u srijedu uveče i treći, ali mnogo vredniji jer je zaustavljena Atalanta koja je do 15-ak minuta pred kraja imala dva gola prednosti.

Mihina ekipa “nestala je za 60 sekundi” sredinom prvog poluvremena. Luis Murijel prvo je realizovao jedanaesterac, a potom završio izuzetno brz kontranapad Atalante.

Izgledalo je da će Atalanta da upiše rutinsku pobjedu i uzdrama "stolicu" Mihajloviću, međutim, Tomijasu je smanjio na 2:1, da bi Paz osam minuta prije kraja postigao pogodak za konačnih 2:2.