ATLETIKO JURIŠA KA TITULI: Srušena je Sevilja u derbiju, Real i Barsa u sve većem zaostatku!

Velika pobeda Atletiko Madrida na svom terenu!

Atletiko Madrid - Sevilja 2:0 Primera prvo kolo zaostala utakmica Izvor: Profimedia

Dijego Simeone je proglašen za najboljeg trenera decenije, a njegov tim je istog dana došao do bitne pobede u borbi za titulu.

Pala je Sevilja u odloženom meču prvog kola i sada je Atletiko otišao na četiri boda viška u odnosu na Real Madrid.

Mrežu tima iz Andaluzije načeo je Anhel Korea u 17. minutu, a u duelu koji je trebalo da bude derbi otvaranja Primere dominirao je domaćin. Mogao je sudija u 20. minutu da svira i penal za Atletiko, ali je propustio da to učini i tako je ostavio Sevilju u životu.

Do poluvremena je sa jedne strane šansu promašio Akunja, a sa druge Luis Suarez i otišlo se na odmor. Potom je u drugom poluvremenu En Nesiri promašio iz izgledne prilike, a pobedu domaćina "overio" je Saul Nigez. Iako je nedavno pričao da nije u dobroj formi, on je sada u 76. minutu nagovestio povratak na pravi način.

Poslao je loptu u ugao gola Sevilje i to je bio neodbranjiv udarac za konačnih 2:0.

Odigrao se i još jedan odloženi meč Primere, a to je duel četvrtog kola između Granade i Osasune. Domaćini su i na ovom meču pobedili sa 2:0, a sve je bilo gotovo posle 45 minuta. Prvo je Suarez načeo mrežu tima iz Pamplone, a onda je Erera poslao loptu u svoju mrežu.