Sjajni Vanja bez nagrade: Milinković-Savić doveo Torino do produžetaka, penala, ne i trijumfa nad Milanom

Odlična partija srpskog čuvara mreže na kraju nije ukrašena pobjedom.

Milan - Torino 0:0 penali 5:4 Kup Kopa Italije Vanja Milinković-Savić odličan Izvor: Tanjug/Antonio Calanni/AP

Očekivalo se da lider italijanskog prvenstva Milan kao prije tri dana u prvenstvu (2:0) ponovo lako izađe na kraj sa Torinom, koji je ove sezone izuzetno loš i trenutno je u Seriji A u zoni ispadanja, ali kup utakmice i večeras su pokazale draž takmičenja na ispadanje.

Prvi duel osmine finala Kopa Italija protekao je u terenskoj inicijativi "rosonera", koji za 120 minuta nisu uspjeli da savladaju izuzetno raspoloženog Vanju Milinković-Savića na golu gostiju.

Ipak, imali su više sreće u penal-lutriji i plasirali se u četvrtfinale.

Istina, domaći su imali nekoliko izuzetno dobrih prilika u regularnih 90 minuta, a ono što sjajni Srbin nije uspio da "uhvati", odradile su stative (okvir gola pogađali Diogo Dalo i Davide Kalabrija).

Najbolju šansu Milan je imao u 50. minutu, kada je Rafael Leao sa svega par metara šutirao u dobro postavljenog Milinković-Savića. Nekadašnji čuvar mreže Vojvodine u nastavku je odbranio i dobar šut Hakana Čalhanoglua.

Izvor: Tanjug/Antonio Calanni/AP

U dodatnih 30 minuta nije viđeno praktično ništa vrijedno pažnje, te je uslijedila penal lutrija.

Srbin je pročitao gdje će izvođači šutirati u prva četiri penala, ali nije imao sreće da odbrani niti jedan. Tatarušanu je zatim odbranio šut Rinkona, a tračak nade vratio je Milinković-Savić, koji je sam odlučio da izvede peti penal i pogodio je.

Ipak, zatim se vratio na gol-liniju, a Čalhanoglu je ovaj put bio precizan i pogodio za konačnih 5:4, te odveo "rosonere" u narednu rundu takmičenja.

Ni povratak Matea Musakija poslije 325 dana pauze, te Zlatan Ibrahimović koji je bio starter, nisu pomogli timu Stefana Piolija da dođe do gola.

5:4 Čalhanoglu

Veoma dobar meč u timu gostiju odigrao je Amer Gojak, koji je bio starter, dok je šansu u finišu meča dobio i Saša Lukić.

Milan će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Inter - Fiorentina, koji je na programu sutra od 15 časova.

DONARUMA ISKLJUČEN

Đanluiđi Donaruma večeras je svoje mjesto u startnoj postavi ustupio Ćiprijanu Tatarušanuu, a Điđo kraj meča nije dočekao ni na klupi, jer je isključen u 72. minutu zbog prigovara sudiji.