Nema više dileme: Milan ima šampionski "štof", Juve je zaboravljen!

Tim sa "San Sira" zabilježio novu pobjedu i pobjegao Interu na četiri boda razlike.

Milan - Torino 2:0, Serija A, 17. kolo Izvor: Tanjug, AP Photo/Antonio Calanni

"Rosonere" nije uzdrmao poraz od Juventusa (1:3) u prethodnom kolu!

Iako je javnost u Italiji možda očekivala da će Milan psihološki da padne zbog prethodnog šamara od crno-bijelih iz Torina, to se nije desilo protiv Juveovog gradskog rivala, koji je bez previše muke pobijeđen na stadionu "San Siro".

MILAN - TORINO 2:0 (2:0)

Do 12. ovosezonskog trijumfa, Milan je praktično došao već u prvom poluvremenu kada su gostujuću mrežu pogađali Rafael Leao i Frenk Kesi, za učvršćivanje na liderskoj poziciji na tabeli Serije A.

Milan sada ima četiri boda prednosti nad gradskim rivalom Interom, koji doduše ima i utakmicu manje i to teško gostovanje Romi u nedjelju na "Olimpiku".

Već od samog starta subotnjeg meča izabranici Stefana Piolija stavili su jasno do znanja "bikovima" da nemaju šta da traže na "San Siru", a do prednosti su stigli u 25. minutu nakon sjajne akcije u tri poteza.

Rafael Leao je bio egzekutor na asistenciju Brahima Diaza - 1:0.

Deset minuta kasnije, Andrea Beloti je oborio Diaza, a sudija Fabio Mareska je poslije intervencije iz VAR sobe pokazao na bijelu tačku, interesantno, 20. put u aktuelnoj sezoni za Milan.

Kazneni udarac sigurno je izveo Frenk Kesi poslavši Salvatorea Sirigua u jednu, a loptu u drugu stranu - 2:0.

Gosti su u prvom dijelu bili potpuno inferiorni i jedino vrijedno pomena bio je majstorski slobodan udarac Rikarda Rodrigeza u 42. minutu kada je prečka spasila klub sa "San Sira".

Reprezentativac Srbije Saša Lukić odigrao je svih 90 minuta u dresu gostujuće ekipe.

Početkom drugog poluvremena Mareska je opet pokazao na penal, ali za Torino, nakon što je Sandro Tonali oborio rivala u šesnaestercu, međutim, nakon što je pregledao snimak, predomislio se i gosti su ostali bez prilike da smanje rezultat.

Poslije skoro dva mjeseca neigranja zbog povrede, u tim "rosonera" se vratio i 39-godišnji Zlatan Ibrahimović, koji je odigrao posljednjih desetak minuta.

Šveđanin bosanskohercegovačkih korijena večeras nije imao šansu da se upiše u strijelce, ali sigurno će imati dovoljno vremena da se vrati u golgetersku formu za dvomeč protiv Crvene zvezde u šesnaestini finala Lige Evrope, 18. i 25. februara.