Miha načeo, a Matija dokusurio Mihu: Bolonja prekinula seriju remija!

Nakon pet uzastopnih"egala" u Seriji A, ekipa Siniše Mihajlovića doživjela je poraz na gostovanju kod, do danas, pretposljednje Đenove.

Đenova - Bolonja 2:0, Serija A, 17. kolo Izvor: Tanjug, Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Bolonja je posljednji put pobijedila 29. novembra prošle godine ekipu Krotonea i od tada upisala je poraze od Rome i Intera, kao i pet uzastopnih remija u šampionatu Italije, koji su ih čvrsto pozicionirali u sredini tabele.

Trajao je taj, koliko-toliko, pozitivan niz do subotnjeg gostovanja na "Luiđi Ferarisu", gdje je Đenova, koja se grčevito bori za opstanak, relativno lako upisala tek treći trijumf u sezoni.

ĐENOVA - BOLONJA 2:0 (1:0)

Ekipi srpskog trenera "presudili" su drugi Miha - Zajc, reprezentativac Slovenije, koji je prije samog odlaska na odmor pogodio mrežu bolonjske ekipe, da bi početkom drugog poluvremena Matija Destro kaznio grešku odbrane i potvrdio osmi poraz gostiju i prvi u 2021. godini.

Poslije poprilično nezanimljivih pola sata, gosti su prvi opasno zaprijetili u 33. minutu sjajnim volej udarcem Rikarda Orsolinija, ali je golman Đenove Matija Perin fantastičnom reakcijom izvukao loptu ispod prečke.

Deset minuta kasnije Đenovljani, za koje je od starta nastupio srpski internacionalac Ivan Radovanović, uzvratili su i došli do prednosti prije samog odlaska na odmor u poluvremenu.

Desnu stranu je probio Uzbekistanac Elmor Šomurodov i vratio povratnu loptu na koju natrčao Davide Zapakosta i šutirao pravo u golmana Anđela da Kostu, ali je odbijanac u mrežu pospremio Miha Zajc - 1:0.

Đenova je meč "prelomila" u 55. minutu poslije katastrofalne greške holandskog rezerviste Džerdija Šoutena, koji je kao posljednji igrač odbrane izgubio loptu, a Matija Destro surovo kaznio njegovu nesmotrenost pogodivši suprotni ugao - 2:0.

Time je ovjerio tek treću pobjedu domaćina u sezoni, kojom su pobjegli iz zone ispadanja.