Roma odigrala za Milan i zaustavila Inter: "Vučica" ih kaznila u finišu, Konte će biti bijesan!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Uzbudljiv prvi nedjeljni meč u Seriji A.

Serija A 17 kolo Roma -inter 2-2 Izvor: Tanjug/AP/Gregorio Borgia

Otvaranje nedjeljnog programa u Seriji A najavljuje odličan dan za Kalčo, a derbi kola između Rome i Intera donio nam je mnogo uzbuđenja i golova!

ROMA - INTER 2:2 (1:0)
/Pelegrini 17, Manćini 86 - Škrinijar 56, Hakimi 63/

Nakon što je Milan u subotu uveče rutinski savladao Torino i tako se učvrstio na prvom mjestu Serije A, pred Interom je bio težak zadatak da zadrže korak sa gradskim rivalom.

Ipak, tim Antonija Kontea nije uspio, pa je poslije remija na "Olimpiku" ostao na tri boda zaostatka za "rosonerima". A mogli su lako da slave poslije preokreta...

Sve je počelo vođstvo Rome u 17. minutu kada je Lorenco Pelegrini iskoristio dodavanje Henrika Mhitarjana.

Međutim, da je Inter bio željan bodova pokazao je u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena i u prvih 15 minuta drugog dijela igre. Tada su "nerazuri" jače zapeli, a onda u razmaku od sedam minuta uspjeli da dođu do preokreta.

Preokret je režirao reprezentativac Hrvatske Marcelo Brozović, sa dvije asistencije - prvu je "spakovao" za Milana Škrinijara, a potom je i Ašraf Hakimi donio 2:1.

Ipak, Inter je dopustio inicijativu Romi, činilo se da hoće da samo odbrane prednost i u tome nisu uspjeli - Đanluka Manćini ih je kaznio pogotkom u 86. minutu za podelu bodove od koje će Milan najviše profitirati.