Ofsajd "kao kuća", ali VAR-a nema: Leverkuzen "poguran" protiv Ajntrahta

Poznato je 15 od 16 učesnika osmine finala njemačkog kupa - DFB Pokala.

Bajer Leverkuzen - Ajntraht Frankfurt 4:1 DFB Pokal Kup Njemačke šesnaestina finala gol iz ofsajda Izvor: Martin Meissner/Pool AP

Ajntraht će u nastavku sezone biti jači za Luku Jovića, ali Srbin neće biti u prilici da nastupi u kup takmičenju, jer je tim iz Frankfurta večeras eliminisan.

Bajer Leverkuzen plasirao se u osminu finala tzv. DFB Pokala pobjedom 4:1 (1:1), ali večerašnji meč obilježila je velika greška arbitra Kristijana Dingerta i njegovog pomoćnika Tima Geraha.

Nakon ravnopravnog prvog poluvremena (gosti poveli u ranoj fazi golom Amina Junesa, na 1:1 izjednačio Lukas Alario iz penala), početkom nastavka viđena je pomenuta sporna situacija.

Dosuđen je prekršaj u korist domaćina, Kerem Demirbaj odlično je cenrirao, a Edmond Tapsoba bio je najbliži golmanu gostiju Kevinu Trapu i matirao ga.

Usporeni snimak pokazao je da je mladi defanzivac iz Burkine Faso bio "duboko" u ofsajdu, ali s obzirom da u kup takmičenju nema pomoći iz VAR sobe, sporna situacija nije pregledana i gol je priznat.

Izvor: Twitter/ESPN Brazil

Zanimljivo da je Ajntraht prije deset dana slavio 2:1 u prvenstvenom meču odigranom u Frankfurtu, a Tapsoba je tada zatresao sopstvenu mrežu i omogućio protivniku da se raduje.

Danas je postigao svoj prvenac u dresu "apotekara", koji su do kraja još dva puta zatresli Trapovu mrežu (oba gola postigao Musa Dijabi).

Domaćin je finiš utakmice odigrao sa desetoricom na terenu, jer je Jonatan Ta zaradio direktan crveni karton zbog prekršaja koji je napravio kao posljednji igrač odbrane, ali Ajntraht nije uspio da iskoristi igrački "višak" i bar ublaži poraz.

Ranije su plasman u treće kolo, odnosno osminu finala, obezbijedili RB Lajpcig, Keln, Grojter Firt, Šalke, Borusija Dortmund, Paderborn, Borusija Menhengladbah, Darmštat, Volfsburg, Rot-Vajs Esen, Štutgart, Verder, Bohum i Jan Regenzburg, dok će posljednji učesnik biti poznat sutra nakon duela Holštajn Kil - Bajern Minhen.

Dueli osmine finala na programu su početkom februara.