Filipov Ajntraht spasio čast "srpskih bundesligaša": Mijatov Hofenhajm i Milošev Verder uspavani na startu 2021!

Neki srpski internacionalci imali su razloga za slavlje na otvaranju fudbalske 2021. godine u Njemačkoj, a neki ne...

Bundesliga 14. kolo Ajntraht Bajer 2 1 Izvor: Tanjug/AP Photo/Michael Probst

Nakon dvosedmične pauze zbog božićnih i novogodišnjih praznika, vratila se njemačka elitna fudbalska liga, a samo jedan srpski internacionalac imao je danas razloga za slavlje.

U pitanju je Ajntrahtov Filip Kostić:

AJNTRAHT – BAJER 2:1 (1:1)
/Junes 22, Tapsoba 54 autogol - Amiri 10/

Tim iz Frankfurta već poslije deset minuta kasnio je jedan gol za "farmaceutima" iz Leverkuzena, ali su do kraja meča ipak uspjeli da preokrenu stvari i novu godinu počnu na najbolji način.

Preokret je počeo u 22. minutu golom Amina Junesa, koji se u oktobru prošle godine, nakon šest godina, vratio u Bundesligu, a zaključen je autogolom mladog defanzivca Bajera Edmonda Tapsobe.

Mijat Gaćinović nije ulazio u igru u meču sa Frajburgom, te je sa klupe gledao kako rival za jedno poluvrijeme završava posao protiv rivala Crvene zvezde iz grupne faze ovosezonske Lige Evrope.

Već poslije prvih 45 minuta, Frajburg je imao rutinskih 0:3 poslije gola Santamarije, pogotka Grifa iz penala i autogola Kasima, a nemoćnom Hofenhajmu je pošlo za rukom samo da ublaži poraz u drugom dijelu preko Bebua.

Na terenu se nije našao ni Verderov Miloš Veljković, a "zeleno-bijeli" su na Vezeru poraženi od "unionista" iz Berlina.

Za razliku od Hofenhajma, tim iz Bremena nije imao tu sreću da poentira, a kao i tim iz Sinshajma golove, u ovom slučaju dva, primao je u prvom dijelu.

U protokolu se danas našao još jedan srpski igrač, Sava Čestić iz Kelna, a njegovi "jarčevi" danas su u prvoj utakmici u novoj godini poraženi "minimalcem" od Auzgburga.