Novi poraz odbojkaša BiH: Od "zmajeva" jača i Turska

Seniorska odbojkaška reprezentacija BiH Hercegovine poražena je od selekcije Turske rezultatom 0:3 u setovima (15:25, 17:25, 18:25), čime je zabilježila drugi poraz na turniru u Skoplju.

Odbojkaška reprezentacija BiH poražena od Turske 0:3 kvalifikacije za Evropsko prvenstvo Izvor: Anadolija/Umeys Sulejman

Seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u utorak od selekcije Turske rezultatom 0:3 u setovima, u drugom susretu kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo, koji se igra u Skoplju.

Izabranici selektora Ifeta Mahmutovića time su zabilježili i svoj drugi poraz na turniru, nakon što su juče izgubili od domaćina ovog turnira, Sjeverne Makedonije.

Bolju partiju u prvom setu Turska je zaokružila u svoju korist rezultatom 15:25.

U drugom setu Turska na startu bilježi razliku od 1:6. Bh. reprezentativci su povremeno uspijevali smanjiti razliku sa po dva uzastopna poena, no Turska je na to imala odgovor i uspješno čuvala prednost postignutu na samom početku seta. Rezultat na kraju seta bio je 17:25.

Nešto bolji početak bh. tima zabilježen je u trećem setu vođstvom 5:4, ali reprezentacija BiH izgubila je prednost nakon nekoliko uzastopnih grešaka. Turska u nastavku povećava razliku na pet poena, te završava susret osvajanjem trećeg seta rezultatom 18:25, odnosno 0:3 u setovima.

Reprezentativce BiH prekosutra, 14. januara, očekuje drugi susret protiv Sjeverne Makedonije, a u petak, 15. januara, novi meč protiv Turske.

Turnir će biti završen utakmicom Sjeverne Makedonije i Turske, koja je na rasporedu u subotu, 16. januara.