Umjesto Ronalda spasio ih anonimni klinac: Dobio je šansu prije Portugalca i iskoristio je!

Autor Dušan Ninković

Ekipa Juventusa je izborila plasman među osam najboljih timova u Kupu Italije.

Kopa Italije Juventus Đenova 3-2 Izvor: Tanjug/LaPresse/Marco Alpozzi

Torinski tim će biti među osam najboljih timova u masovnijem takmičenju, ali su do toga stigli mnogo teže nego što se očekivalo. Juventus se mučio, iako je imao prednost od 2:0!

Đenova ni u tim trenucima nije odustala, gosti su uspeli da izjednače i meč odvedu u produžetke, ali se tamo ukazao momak za kog nikada niste čuli. Hamza Rafija je donio pobjedu šampionu!

Juventus - Đenova 3:2 *nakon produžetka
/Kuluševski 2, morata 23, Rafija 105 - Cibora 28, Melegoni 74/

Iako su veoma brzo stigli do dva gola prednosti, izabranici Andree Pirla nisu uspjeli da sačuvaju to! Nezamislivo za Juventus iz nekih prethodnih godina, kada je bio strah i trepet za rivale u domaćim takmičenjima...

Gosti iz Đenove su izjednačili, a kada je ''vrag odnio šalu'' na teren je poslat i Kristijano Ronaldo. Iako nije bilo planirano da se umara večeras, morao je da pomogne timu. Tek nekoliko minuta prije njega, Pirlo je u igru uveo Hamzu Rafiju, momka koji redovno nastupa za mladi tim ekipe iz Torina.

Upravo je taj momak, o kom će tek biti riječi, donio pobjedu pogotkom u 105. minutu susreta.

Do sada su odigrana četiri meča u ovoj fazi italijanskog kupa, a još četiri utakmice su na programu narednih dana.