Udineze poveo u prvom minutu, pa se zadovoljio remijem: Atalanta izgubila još dva (planirana) boda

Odigran zaostali duel 10. kola Serije A.

Udineze - Atalanta 1:1 Serija A odgođena zaostala utakmica 10. kola Izvor: Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse

Duel Udinezea i Atalante prvobitno je trebalo da bude odigran 6. decembra, ali tog dana jaka kiša natopila je teren stadiona "Dačija Arena", te je pomenuti susret odigran tek danas.

Tako je 10. kolo Serije A konačno kompletirano nakon mjesec i po, a nakon 90 minuta oba tima morala su da se zadovolje po bodom - 1:1.

Već u prvom minutu Udineze je poveo golom Roberta Pereire i činilo se da će domaći na odmor otići s golom prednosti. Ipak, Luis Murijel pobrinuo se da se to ne desi. Izjednačio je na 1:1 u 44. minutu, a bio je to njegov šesti gol u isto toliko mečeva u kojima je bio starter ove sezone.

Na preostalih deset mečeva, u kojima je ulazio s klupe, još četiri puta tresao je protivničke mreže, tako da je trenutno na učinku od deset golova.

U nastavku nije bilo velićih uzbuđenja, samim tim ni golova.

Atalanta je zabilježila devetu uzastopnu prvenstvenu utakmicu bez poraza, ali teško da će se tim koji se bori za mjesto u Ligi šampiona zadovoljiti "mršavim" bodom u Udinama. Računajući i prošlo kolo i kiks u duelu sa Đenovom, to su već četiri izgubljena, a planirana boda za tim Đan Pjera Gasperinija.

Rezultati u posljednjih 180 minuta svakako su za brigu...

Nasuprot njima, Udineze ne zna za pobjedu već osam kola, ali biće mnogo zadovoljniji od rivala današnjom podjelom plijena.

Od neodigranih mečeva ostao je još samo duel Juventusa i Napolija, koji je prvobitno bio registrovan službenim rezultatom 3:0 za "staru damu", ali je ova odluka poništena, pa će se duel prvobitno zakazan za 10. oktobar ipak igrati u novom terminu.