Umar Sadik je mašina, Partizan trlja ruke: Koliko još golova fali do bogatog bonusa?

Autor 000

Ide u fenomenalno u Španiji...

Umar Sadik pogodak Almerija - klauszula bonus Partizan Izvor: Profimedia

Umar Sadik nastavlja da blista u Španiji, njegov dolazak u Almeriju je pun pogodak, a zadovoljno trljaju ruke i u Partizanu zbog bonusa!

Nigerijski napadač je u meču protiv Sabadelja, u okviru 22. kola Segunde, postigao novi gol u dresu Almerije. Zapravo, postigao je dva, ali jedan je poništen nakon reakcije VAR tehnologije, pa je na kraju to bilo dovoljno za bod njegovog tima - 2:2 (1:0)

Sadik je bio strijelac prvo u 73. minutu, kada je bio malo ispred odbrane Sabadelja, da bi tri minuta kasnije dao i regularan gol na sličan način.

Bio je to njegov ukupno deseti u Segundi ove sezone, a ukupno 12. u dresu Almerije (dva u Kupu Kralja) otkako se preselio iz Partizana. Njegov učinak se pažljivo prati u Humskoj pošto u ugovoru postoje klauzule koje je Sadik na putu da ispuni.

Potrebno je da postigne 20 golova kako bi na račun Partizana "leglo" 500.000 evra, što znači da nije daleko, a isto toliko slijedi crno-bijelima kada odigra 50 mečeva za španski klub.

Do sada je odigrao 20 i verovatno će na "otkljuvačanje" klauzule biti potrebno sačekati sljedeću sezonu.

Ipak, u Partizanu najviše gledaju ka učinku Almerije jer u slučaju ulaska u Primeru na račun crno-bijelih dolazi dodatnih 3 miliona evra.

Trenutno su na trećem mjestu sa tri boda zaostatka za vodećim Espanjolom i Majorkom, s tim da imaju i meč manje od njih. Prva dva tima direktno ulaze u La Ligu, a naredna četiri (od trećeg do šestog mjesta) igraju međusobni plej-of.