"Petarda" Sitija za vrh tabele: Pepov tim je u strašnoj formi, "oteli" su prvo mjesto najvećem rivalu!

Mančester siti je sporo krenuo, a sada im niko ne može ništa!

Engleska Premijer liga VBA Mančester siti 0 5 Izvor: Tanjug/AP/Michael Regan/Pool

Dok Liverpul posrće, to koriste mančesterski rivali. Sada je Mančester siti poslije ubjedljive pobjede nad Vest Bromvič Albionom došao na čelo tabele.

Pep Gvardiola je pred meč nahvalio Sema Olerdajsa, a onda je njegov tim pet puta pogađao mrežu tima koji vodi Big Sem.

VBA - MANČESTER SITI 0:5 (0:4)

/Gindogan 6, 30, Kanselo 20, Marez 45+2, Sterling 57/

Od samog starta Siti je bio bolji rival i već posle šest minuta je vodio. VBA će se ove sezone grčevito boriti za opstanak, a bez Branislava Ivanovića u odbrani nisu imali snage da se odupru napadu "građana", pa su tako do poluvremena još tri puta vadili loptu iz mreže.

Prvo je pogodio bek Žoao Kanselo, da bi potom Gindogan dao svoj drugi gol na meču. Marez je na isteku poluvremena povisio na 4:0, a u drugom poluvremenu Rahim Sterling je potvrdio pobjedu. Ovo je bila 11. pobjeda Sitija zaredom u svim takmičenjima, a poraz nemaju od meča sa Totenhemom odigranog krajem novembra, pa su tako sada glavni favoriti za osvajanje titule.

Tim koji je takođe u sjajnoj formi je Vest Hem, koji je u uzbudljivom londonskom derbiju savladao Kristal Palas 3:2 i tako se popeo na četvrto mjesto na tabeli.

Poveo je tim Luke Milivojevića golom Zahe poslije tri minuta, ali to nije poremetilo "čekićare". Souček je sa dva gola do 25. minuta preokrenuo, a Douson je u 65. minutu pogodio za 3:1, pa gol Batšuaija u sedmom minutu nadoknade nije ništa značio.

Preokret je viđen i u duelu Sautemptona i Arsenala, gde su "sveci" poveli preko Armstronga u trećem minutu, ali su onda primili tri gola. Artetin tim je takođe u usponu forme, a ovoga puta pobjedu su donijeli Pepe, Saka i Lakazet.

U poslednjem odigranom meču Lids je došao do pobjede nad Njukaslom u gostima 2:1. Rafinja je donio prednost timu Marsela Bjelse, onda je Almiron izjednačio, ali je Herison u 61. minutu donio pobjedu svom timu.