Juve će na megdan Interu: "Stara dama" i bez Ronalda lako sa SPAL-om

U polufinalu Kupa Italije gledaćemo "Derbi Italije" - Inter i Juventus sastaće se 3. i 10. februara.

Juventus - SPAL 4:0 Kup Italije Kopa Italija četvrtfinale Izvor: Tanjug/Antonio Calanni/AP

Juventus je od svih četvrtfinalista Kupa Italije imao najlakši zadatak, pa je duel sa drugoligašem SPAL-om trener "stare dame" Andrea Pirlo odlučio da odmori Kristijana Ronalda, ali i još neke prvotimce.

No to nije smetalo "bjankonerima", koji su bez ikakvih problema slavili 4:0 (2:0), te zakazali dvomeč u polufinalu protiv Intera. Prvi meč "Derbija Italije" biće odigran 3. februara na "Đuzepe Meaci", dok je revanš sedam dana kasnije u Torinu.

JUVENTUS - SPAL 4:0 (2:0)
/Morata 16, Frabota 33, Kuluševski 78, Kjeza 90+4/

Petnaestak minuta bilo je potrebno domaćinu da povede. Adrijen Rabio u 16. minutu iznudio je jedanaesterac, koji je Alvaro Morata pretvorio u 1:0, da bi u 33. minutu Đanluka Frabota poduplao prednost svog tima.

Bio je to njegov prvenac u dresu prvog tima Juventusa.

DEBITANTI

Debitantski nastup u dresu Juventusa danas su imali Radu Dragušin, Nikolo Fađoli, Marko da Graka i Alesandro di Pardo.

Pokušao je gostujući trener Paskvale Marino da učvrsti odbranu u nastavku uvođenjem Nenada Tomovića, ali u tome nije uspio.

Napad SPAL-a djelovao je "nezainteresovano" da učini nešto više pred golom rivala, tako da je Đanluiđi Bufon praktično ostao besposlen do kraja.

To je kaznio Juventus i sa još dva gola, Dejana Kuluševskog i Federika Kjeze, potvrdio siguran trijumf.

Treći polufinalista je Atalanta, koja je danas u sjajnom meču porazila Lacio 3:2, dok će posljednji učesnik biti poznat sutra, nakon što svoj meč odigraju Napoli i Specija (21.00).