Na Ostrvu je video tehnologija dovela do samo još više pitanja da li jeste ili nije bio ofsajd, a ne manje...

Novi haos! VAR sistem opet izluđuje Engleze: Crtali linije na ekranu pa poništili gol koji je promijenio derbi! Izvor: Tanjug/POOL Getty/Catherine Ivill

Nova VAR frka u Engleskoj!

Poslije skandala koji je potresao Premijer ligu na meču Mančester sitija i Vest Broma, ponovo je video tehnologija bila u centru pažnje. Ovoga puta na meču Totenhema i Liverpula!

Fudbaleri Totenhema su na svom stadionu dočekali šampiona Engleske u derbiju 20. kola Premijer lige, upisavši poraz 3:1. Međutim, možda i ključni detalj utakmice odigrao se već u uvodnim minutima susreta!

Radilo se o vrlo ranoj fazi igre, rezultat je bio 0:0, a Hjung Min Son je postigao gol za Totenhem i vođstvo 1.0... Osim što je VAR ponovo uradio svoje i pokazao da je to ofsajd.

Video tehnologija je pregledavala snimak iz brojnih uglova i ponovo se koristila geometrijom i crtanjem linija po ekranu ne bi li utvrdili da li je Son zaista bio u ofsajdu.

Poslije dugog gledanja, povučene su plava i crvena linija, a objašnjeno je da je noga defanzivca Liverpula ipak bila dovoljno daleko i da je Son u ofsajdu. Naravno, sve ovo uticalo je da na društvenim mrežama ponovo započne podsmijavanje VAR sistemu i suđenju u Premijer ligi.

Liverpul je na kraju došao do vođstva u nadoknadi prvog poluvremena i do kraja meča nisu ispuštali prednost...