Zvezda odmah "upalila mašinu" - pobjeda u Novom Pazaru: Pavkov se probudio iz zimskog sna, Stanković će biti zadovoljan!

Crveno-bijeli su upisali novi trijumf u Superligi.

Superliga Srbije Novi Pazar Crvena zvezda 1 3 Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je trijumfalno krenula u proljećni dio prvenstva.

Na teškom gostovanju u Novom Pazaru upisana je pobjeda (1:3), uz partiju Milana Pavkova koja može da raduje navijače crveno-bijelih.

Aktuelni šampion Srbije je poveo već u drugom minutu meča preko Milana Rodića, što je bio i rezultat poluvremena, a u nastavku susreta su pogađali Pavkov i Mirko Ivanić za goste, kao i Abdulaj Sise za domaće.

Od prvog minuta su gosti iz Beograda imali terensku inicijativu, a napadi su trajali i kada je ekipa Dejana Stankovića imala prednost. Ipak, na novi pogodak se čekalo sve do početka drugog dijela igre. Tada je Nikolić proigrao Ivanića, koji je stvorio priliku za udarac, ali se ispred njega ukazao Pavkov koji je loptu poslao u mrežu.

Kada se činilo da bi crveno-bijeli mogli da odluče meč, Abdulaj Sise je doneo neizvjesnost. Igrač koji nije prošao probu u Partizanu je bio precizan glavom, a Milan Borjan nije stigao ni da se pomeri kod tog udarca.

Ni Mirko Ivanić, koji je odigrao još jedan odličan meč, nije ostao bez gola. On je iskoristio jedan odbitak da sjajnim udarcem matira golmana domaćih Drobnjaka.

Crvena zvezda je nakon pobede u Novom Pazaru ponovo stekla devet bodova prednosti u odnosu na Partizan. U narednom kolu će aktuelni šampion igrati protiv Radničkog iz Niša, dok Pazarcima predstoji meč upravo protiv tima iz Humske.

NOVI PAZAR: Drobljak, Vlajković, Tomić, Mijić, Zimonjić, Islamović, Aganspahić, Trtovac, Stoiljković, Sise i Kojić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Sanogo, Nikolić, Gavrić, Ivanić, Ben i Pavkov.