Najbolji igrač svijeta vodi po svjetsku krunu: "Levi" nedostaje samo ovaj trofej - neka se spremi iznenađenje turnira!

Bavarci su na putu da objedine evropsku titulu sa svjetskom.

Bajern Minhen je u finalu Svjetskog klupskog prvenstva Al Ahli 2:0 Robert Levandovski dva gola Izvor: Tanjug/AP/Hussein Sayed

Lako je ići ka svjetskoj kruni kada u svojim redovima imate najboljeg igrača svijeta. Bajern Minhen je odradio polovinu posla na putu ka novom trofeju, a glavna rola pripala je izvanrednom Robertu Levandovskom.

AL AHLI - BAJERN MINHEN 0:2 (0:1)
/Levandovski 17, 86/

Bajern Minhen je u finalu Svjetskog klupskog prvenstva, pošto su u polufinalnom susretu savladali šampiona Afrike.

Igrači Hansija Flika su nastupili u najjačem sastavu i pokazali da i te kako poštuju ovo takmičenje i priliku da se okite naslovom prvaka svijeta.

Tokom čitavog meča su dominirali, stvarali prilike i držali Egipćane daleko od svog gola. Robert Levandovski je nagovijestio kako će stvari funkcionisati pogotkom u 17. minutu.

I dok mu je tada asistent bio bivši igrač Arsenal Serž Gnabri, drugi pogodak u 86. minutu stigao je poslije dodavanja bivšeg igrača Mančester sitija, Liroja Sanea.

Time su bile odstranjene sve dileme po pitanju drugog finaliste, pa će Bajern u velikom finalu igrati protiv meksičkog Tigresa, prvog finaliste Svjetskog prvenstva sa tla KONKAKAF zone.

Biće to prilika za okršaj šampiona Evrope i Sjeverne Amerike - jedne će predvoditi upravo Levandovski, dok će Andre Pjer Žinjak pokušati da povede Meksikance ka velikom iznenađenju.

Finale je na programu 11. februara u 19 časova po srednjeevropskom vremenu.