Bajern odmiče pratiocima, Kostić opet asistirao!

Minhenski klub ima "plus sedam" bodova prednosti!

Bajern - Hofenhajm 4:1, Bundesliga, 19. kolo, rezultati, tabela, Luka Jović, Ajntraht Izvor: Tanjug, Sven Hoppe/dpa via AP

Osmostruki uzastopni šampion Njemačke, minhenski Bajern je na dobrom putu da odbrani titulu!

Iako izabranici Hansa Flika ne igraju ni približno dobro kao u prethodnoj sezoni, nastavili su da nižu pobjede i odmiču pratiocima u trci za devetom uzastopnom "salatarom".

BAJERN - HOFENHAJM 4:1 (2:1)

Bavarci su u subotnjem 19. kolu deklasirali Hofenhajm i pobjegli drugoplasiranom RB Lajpcigu na kratko na 10 bodova razlike s tim da je lajpciški tim kasnije slavio minimalnu pobjedu nad Bajerom iz Leverkuzena i smanjio razliku na "minus sedam".

Žerom Boateng u 32. i Tomas Miler u 43. minutu su doveli domaćina do sigurne prednosti, ali je Andrej Kramarić uspio da smanji netom prije odlaska na odmor i produži nadu ekipe iz Sinshajma u preokret na "Alijanc Areni".

Međutim, on ne samo da je izostao nego je u 57. minutu Robert Levandovski zapečatio sudbiju Hofenhajma u ovoj utakmici.

Kingsli Koman je prošao po lijevoj strani i centrirao u peterac, gdje su nespretno reagovali gostujući defanzivci, a Poljak je samo s nekoliko metera ćušnuo loptu u mrežu za 24. "recku" u sezoni - 3:1.

Koman je bio asistent i sedam minuta kasnije kad je na lijevoj strani uočio Serža Gnabrija, koji je plasirao loptu ispod golmana Olivera Baumana - 4:1

Bavarska ekipa je postigla i peti gol, odnosno Benžamen Pavar sjajnim udarcem, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda nakon intervencije iz VAR sobe.

Srpski napadač iz Ajntrahta Luka Jović ponovo je dobio priliku u posljednjih pola sata susreta protiv Herte u Frankfurtu, a samo što je ušao u igru, berlinski tim je poveo golom Kšištofa Pjonteka.

Međutim, samo dva minuta kasnije na sjajan centaršut Filipa Kostića, Andre Silva je glavom pogodio za izjednačenje,

da bi potom Martin Hintereger u 85. minutu donio prednost domaćinu. Pobjedu je u petom minutu nadoknade "orlovima" iz Frankfurta za skok na treće mjesto na tabeli osigurao Andre Silva iz jedanaesterca - 3:1.

Borusija iz Dortmunda je poslije dva šoka na početku meča na "Vestfalenu" (brzi pogodak Andre Hana i neiskorišten penal Erlinga Holanda), ipak uspjela da napravi preokret protiv Augzburga i stigne do 10. jubilarne pobjede u sezoni.

Za trijumf u bici za plasman u Ligu šampiona "milionera", postarali su se Tomas Dilejni, Džejdon Sančo i defanzivac gostiju Feliks Udokai, koji je nespretno zatresao vlastitu mrežu.

Izvor: Tanjug, AP Photo/Martin Meissner, Pool)