Ovo je mogao samo Siniša: Het-trik iz slobodnjaka za Mihajlovićevog saigrača! (VIDEO)

Autor 000

Majstorije defanzivnog veziste.

Taškin Čališ het-trik iz slobodnih udaraca Izvor: Youtube/Samir Daskin/printscreen

Svojevremeno je Siniša Mihajlović, zbog kratkog stopala i neobičnog načina šuta bio noćna mora za golmane. Rekorder je Serije A po broju golova direktno iz slobodnog udarca, a i jedini je čovjek koji je u tom takmičenju postigao het-trik.

Vijest o takvom podvigu sada nam dolazi iz Turske. Defanzivni vezista Balikesirspora Taškin Čališ postigao je tri gola iz slobodnog udarca na meču druge lige protiv Akhisara.

Svom nekadašnjem klubu, koji ga je otpustio još u mlađim kategorijama, zagorčao je život sa tri prelijepa pogotka.

Zimsko pojačanje tima za koji nastupa i srpski internacionalac Nemanja Mihajlović pogađao je protiv dvojice golmana, a u sva tri navrata je uspio da ih zbuni tako da ne budu sigurni gdje će uputiti udarac. Prvi gol na meču je primio mladi Halil Jeral (21) u 41. minutu, ali je on ubrzo dobio direktan crveni karton, pa se među stative sa klupe preselio još mlađi Emircan Šecgin (18).

Ni to nije pomoglo. Čališ je bio precizan u 45. minutu, a zatim je u 91. minutu postavio konačnih 3:0 na meču turske druge lige.

Nije baš isto kao Siniša Mihajlović, koji je mreže tresao na velikoj sceni, ali tri gola direktno iz slobodnog udarca nekadašnjeg omladinca Borusije iz Menhengladbaha nisu nešto što se viđa svakodnevno. Pritom, golovi su stvarno majstorije!

Ekipa Balikesirspora se ovom pobjedom bodovno poravnala sa Akhisarsporom i oba tima imaju po 19 bodova nakon 20 utakmica u sezoni. Do kraja prvenstva će voditi veliku borbu za opstanak, a trenutno su obje ekipe van zone ispadanja.

Taškin Čališ je dao tri gola iz prekida.
Izvor: Youtube/SametDaskin