Joviću razbijena glava, Kostić asistent: Pao je veliki Bajern, peti uzastopni trijumf Ajntrahta

Tim iz Frankfurta igra kao preporođen.

Ajntraht - Bajern Minhen 2:1 Bundesliga 22. kolo Filip Kostić asistent, Luka Jović razbio glavu Izvor: Tanjug/Arne Dedert/DPA POOL

Sjajnu rezultatsku seriju fudbaleri Ajntrahta nastavili su i u 22. kolu, porazivši aktuelnog šampiona Bajern iz Minhena 2:1 (1:0).

Tim Adolfa Hitera upisao je peti bundesligaški trijumf u nizu. Tri boda osigurana su u prvom poluvremenu, koje su domaći odigrali fenomenalno i postigli dva gola, da bi u nastavku najbolji strijelac lige Robert Levandovski uspio samo da ublaži poraz Bavaraca.

Ajntraht je dominirao u prvom dijelu igre, čiji početak je obilježila povreda pomoćnog sudije Majka Pikela. Daići Kamada pogodio je za vođstvo tima iz Frankfurta u 12. minutu, i to na asistenciju Filipa Kostića. Sjajnom Srbinu bilo je to deveto dodavanje za gol ove sezone.

Nastavili su raspoloženi domaćini sa atacima, pa su u 31. minutu postigli još jedan gol. Same rašlje gola Manuela Nojera pogodio je Amin Junes.

Potpuno suprotna slika na terenu u drugom poluvremenu.

Slično kao u prošlom kolu, kada je Arminija odnijela bod iz Minhena (3:3), Bajern je "prespavao" prvih 45 minuta, ali se u nastavku probudio.

Sjajan solo-prodor Liroja Sanea prethodio je golu za 2:1. Fenomenalno je njemački reprezentativac "izlomio" nekoliko svojih čuvara, onda asistirao usamljenom Levandovskom, kojem nije bilo teško da postigne svoj 26. ovosezonski gol u Bundesligi.

Nakon smanjenja zaostatka, očekivalo se da Bavarci svim silama krenu i po drugi gol, ali je domaćin uspio da umiri napade rivala, koji u preostalih dvadesetak minuta meča nisu uradili praktično ništa.

Naprotiv, mogli su primiti i treći gol. U posljednjim trenucima regularnog dijela meča Kostić je mogao da se upiše u strijelce, ali je Nojer fenomenalnom intervencijom spasio svoju mrežu.

Luka Jović prvi put od povratka u Frankfurt bio je starter, ali nije imao zapažen učinak. U igri je proveo nešto manje od 70 minuta, kada je zbog sudara sa Niklasom Zileom i razbijene glave morao u svlačionicu.