Tri minuta Borusijinog "ludila": Holandova majstorija, pa još jedan gol, za velikih 4:0 u rurskom derbiju!

Bez iznenađenja u Gelzenkirhenu, gosti iz Dortmunda rutinski do bodova protiv blijedog Šalkea.

Šalke - Borusija Dortmund 0:4 Bundesliga 22. kolo Erling Braut Holand dva gola Izvor: Tanjug/Martin Meissner/Pool AP

Da je rurski derbi između Šalkea i Borusije Dortmund (p)ostao samo komšijski, a ne duel ekipa koje ciljaju najviši plasman u Bundesligi, potvrdio je i večerašnji meč ova dva tima odigran na "Veltens Areni" u Gelzenkirhenu.

Tim iz Dortmunda slavio je veoma lako 4:0 (2:0), te tako došao do treće uzastopne pobjede protiv Šalkea, i to bez primljenog gola, a tokom tih 270 minuta postigao je čak 11!

Odolijevao je domaćin u prvih 40-ak minuta, tokom kojih nisu viđena veća uzbuđenja, da bi u svega tri minuta gosti postigli čak dva gola.

Prvo je Džejdon Sančo pogodio za vođstvo Borusije, nakon čega je spektakularan gol postigao Erling Braut Holand. Sjajno je Norvešanin uhvatio volej poslije centaršuta Sanča, te prelijepo pogodio.

Sančo je sa 20 godina, 10 mjeseci i 26 dana postao najmlađi igrač Borusije Dortmund koji je u Bundesligi postigao 35 golova.

Izvor: Tanjug/Martin Meissner/Pool AP

U nastavku se u strijelce upisao i Rafael Gereiro, da bi agoniju Šalkea okončao Holand svojim drugim, a ukupno 17. golom u sezoni.

Ekipa iz Dortmunda upisala je tek drugi trijumf u posljednjih sedam prvenstvenih mečeva, dok Šalke i dalje ne može da pronađe način kako da pobjegne sa začelja tabele.