RB Lajpcig na "minus dva" iza Bajerna: Herta u ozbiljnoj krizi, ne pomaže ni Radonjić!

Fudbaleri RB Lajpciga iskoristili su poraz Bajerna u Frankfurtu da se vrate u trku za prvu poziciju.

Herta - RB Lajpcig 0:3, Bundesliga 22. kolo Izvor: Tanjug, Annegret Hilse/Pool via AP

RB Lajpcig je na "minus dva" boda u odnosu na prvoplasirani Bajern!

Izabranici Julijana Nagelsmana nisu propustili priliku da iskoriste poraz minhenske ekipe od Ajntrahta (2:1) kako bi se dodatno približili aktuelnom šampionu u borbi za titulu.

HERTA - RB LAJPCIG 0:3 (0:1)

Iako je meč u Berlinu stigao nakon "prelakog" poraza u Ligi šampiona od Liverpula (0:2), koji je vrlo vjerovatno psihološki uzdrmao ekipu, "bikovi" su stigli do nove rutinske pobjede u šampionatu Njemačke, a najzaslužniji za to bio je kapiten Marsel Sabicer, strijelac i asistent!

Prednost na berlinskom Olimpijskom stadionu gostima je u 28. minutu osigurao Sabicer fantastičnim udarcem sa više od 25 metara. Kapiten RB Lajpciga odapeo je projektil koji je završio ispod prečke, a golman Herte Rune Jarštajn, uhvaćen na krivoj nozi, samo je pogledom ispratio let lopte u mrežu - 0:1.

Utakmica je "prelomljena" u 71. minutu kada je Francuz Mateo Genduzi pogriješio u svom kaznenom prostoru, a njegov sunarodnik u dresu RB Lajpciga Nordi Mukijele surovo kaznio njegovu grešku. Iskosa sa desne strane "pocijepao" je mrežu Jarštajna i riješio pitanje pobjednika - 0:2.

Reprezentativac Srbije Nemanja Radonjić dobio je priliku u posljednjih pola sata u napadu Herte umjesto Dodija Lukebakija, ali se nije posebno istakao.

Tačku na ubjedljivu pobjedu gostiju stavio je Vili Orban u 84. minutu na asistenciju u nedjelju vjerovatno najboljeg aktera meča Marsela Sabicera - 3:0.

S druge strane, tim Pala Dardaija je nastavio seriju loših rezultata zabilježivši čak šesti poraz na posljednjih osam utakmica na kojima nije ostvario nijedan trijumf.

Trenutno Berlinčane samo gol-razlika dijeli od zone ispadanja s tim da Arminija Bilefeld ima i jedan meč manje.