Novi šamar za Milan na San Siru: Prvo Zvezda, pa sada Udineze! "Rosoneri“ pogodili su 96. ali su sve dalje od Skudeta!

Autor Goran Arbutina

Ono što je uradila Crvena zvezda u Ligi Evrope, Udineze je ponovio večeras na San Siru u Seriji A.

Serija A 25 kolo rezultati Milan - Udineze 1-1 Izvor: Tanjug/AP/Antonio Calanni

U samo osam dana dva ozbiljna "šamara“ za Milan.

Prošlog četvrtka "rosoneri" su se provukli u osminu finala Lige Evrope remijem 1:1 sa Crvenom zvezdom u kojem su strepili do samog kraja, a ove srijede remizirali su 1:1 sa Udinezeom i to nakon penala u 96. minutu!

Ove večeri nije bilo Hezusa Hila Manzana da spašava "rosonere“ sudijskim zviždukom kojim je sprečeno izvođenje kornera u posljednjim sekundama, ali umjesto njega učinio je to fudbaler Udinezea Štriger Larsen igranjem rukom u svom šesnaestercu bukvalno u posljednjim sekundama.

Kao i protiv Crvene zvezde penal je izveo Frank Kesi i ponovo pogodio za remi 1:1 kojim je Milan potvrdio da je očajnoj formi i da sve teže prati trku za Skudeto.

Prije danskog fudbalera ekipu Milana je spasio i kapiten Alesio Romanjoli intervencijom na gol-liniji početkom drugog poluvremena kada je Đanluiđi Donaruma već bio savladan.

Prošlog četvrtka golman "rosonera“ samo je gledao kako lopta ulazi u mrežu nakon udarca glavom Milana Pavkova, a ove večeri kumovao je pogotku Udinezea vrlo lošom reakcijom u 68. minutu.

Defanzivac "zebri“ Rodrigo Bekao šutirao je takođe glavom, a lopta je ovog puta prošla praktični ispod nogu Donarume, koji se u posljednje vrijeme utopio u sivilo svoje ekipe.

Izvor: Tanjug/AP/Antonio Calanni

Iako je Milan svo vrijeme napadao mogao je Udineze, i to upravo preko Bekaa do vođstva i ranije, ali je Romanjoli na startu drugog poluvremena nevjerovatnon intervencijom izblokirao šut Brazilca na samoj gol-liniji.

Nakon gola fudbaleri Udinezea radili su jedino što su moglu, branili su se svom snagom, a Milan bez Mandžukića, Benasera, Čalhanoglua i prve zvijezde, Zlatana Ibrahimovića nije ni blizu onog koji je briljirao u prvom dijelu sezone i bio lider Serije A.

Zlatan Ibrahimović stigao je na San Siro iz San Rema, na kojem je sinoć oduševio ulaskom na scenu uz zvukove pjesme Nade Topčagić, ali zbog povrede je meč posmatrao sa tribina.

Oduševljena pjevačica iz Modriče prema sopstvenom priznanju, zbog toga je provela besanu noć i smirivala se bromazepamom, a nešto slično trebaće i treneru Milana Stefanu Pioliju koji je gledaa kako se njegova prednost istopila, a sada posmatra kako najveći rival Inter odmiče.

Iako se Milan spasio u 96. minutu, ukoliko Inter sutra pobijedi Parmu pobjeći će „rosonerima“ na šest bodova razlike.