I kad se sve ruši, Barselona ovdje ne može da izgubi: I "otpisani" su ušli u finale - šou na Nou kampu!

Kup kralja je njihovo takmičenje!

Fudbal Kup kralja Barselona Sevilja 3 0 Izvor: Tanjug/AP/Joan Monfort

Barselona je ponovo uspjela!

Iako je početkom februara u polufinalu Kupa izgubila 0:2 protiv Sevilje, sinoćje u revanšu napravila sjajan preokret i ušla u meč za titulu. Ujedno je i ispisala istoriju takmičenja!

BARSELONA - SEVILJA 3:0 (1:0), ukupnim rezultatom 3:2!

Sjajnim golom Usmana Dembelea sa distance u 12. minutu, Katalonci su nagovijestili da će biti burno na Nou Kampu.

Sevilja je potom propustila šansu da sigurno "zatvori" ovaj dvomeč kada je Argentinac Lukas Okampos u 73. minutu izveo penal koji je  golman Barse Mark-Andre Ter Štegen "pročitao", bacio se u svoju desnu stranu i zaustavio loptu.

Šou je mogao da počne...

U posljednjem, 94. minutu nadoknade Antoan Grizman savršeno je centrirao sa lijeve strane, a Đerar Pike glavom zatresao mrežu za 2:0, što je bio rezultat koji je vodio utakmicu u produžetke.

Izvor: Tanjug/AP/Gerard Pique

U dodatnom periodu Barsa je iskoristila šok gostiju i u 94. minutu obezbijedila dovoljnih 3:0 za plasman. Strijelac je bio iskusni napadač Martin Brejtvejt, takođe glavom na asistenciju Đordija Albe.

U svojoj jako mučnoj sezoni Barselona je tako uspjela da postane prvi finalista Kupa kralja i boriće se za trofej sa pobjednikom dvomeča Bilbao - Levante (prvi meč 1:1).

Interesantno je da je Barsa ujedno postala prvi tim koji je uspio da deset puta uđe u finale u razmaku od 13 godina. U tom nizu osvojio je čak šest trofeja i ako bi ove godine uspio sigurno bi to ulepšalo izvjestan Mesijev odlazak iz kluba narednog ljeta.