Junajted gleda Lesteru u leđa: "Lisice" okrenule "Galebove", dokopale se drugog mjesta!

Brojevi su neumoljivi

Engleska Premijer liga Brajton Lester 1 2 Izvor: Tanjug/AP photo/Matt Dunham, Pool

Poslije poraza od Arsenala i remija sa Barnlijema, Lester je sinoć "okrenuo" Brajton, pobijedio 2:1 i popeo se na drugo mjesto tabele, bar večeras.

Doduše, vjerovatno i do sljedeće nedjelje jer Mančester junajted u nedjelju igra protiv ove sezone ultradominantnog gradskog rivala Sitija.

Brajton je sjajno počeo i već u 10. minutu mu je Adam Lalana donio prednost, a "galebovi" su na poluvrijeme otišli sa prednošću.

Onda je uslijedio preokret. Keleči Iheanačo je u 62. je izjednačio, a potpuni preokret desio se u 87. minutu. Mark Albrajton je izveo korner, golman Brajtona Robert Sančez se preračunao, previše je istrčao, tako da je lopta došla do Danijela Amartija, koji je samo zakucao u praznu mrežu!