Više od 15 godina čekali na trijumf u Kelnu, a onda ih "izradi" golman!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Veljković i društvo ispustili pobjedu protiv „jarčeva“, zahvaljujući svom golmanu.

Bundesliga 24 kolo Keln - Verder 1-1 Izvor: Tanjug/AP/Rolf Vennenbernd

Fudbaleri Kelna konačno su prekinuli niz od tri prvenstvena poraza, ali za to je debelo zaslužan golman Verdera Jirži Pavlenka.

Češki golman je sedam minuta prije kraja napravio grešku kada je praktično promašio visoku loptu, a ona se od Denisa odbila do Hektora i "jarčevi" su stigli do poravnanja i remija 1:1.

Do tog trenutka Keln je bio na pragu prvog poraza od Verdera na svom terenu još od 2005.

Iako ni verder nije briljirao na ovom meču i uglavnom je prijetio iz kontranapada uspio je da povede u 65. minutu nakon akcije iz auta u samo nekoliko poteza.

Na krjau Šmid je ubacio a Sardžent odlično skočio pored Merea i pogodio mrežu za 0:1.

Miloš Veljković i njegovi saigrači u odbrani Verdera odolijevali su sve do 83. minuta, a onda je Keln stigao do boda i prekida serije neuspjeha. Nije pobjeda, ali poslije tri vezana poraza i remi je veliki!