Senzacija - Ronaldo opet nije uspio: Kristijano ni iz trećeg puta neće osvojiti LŠ sa Juventusom!

Nije pomoglo ni to što je Juventus imao igrača više duže od sat vremena. Veliko slavlje Marka Grujića i saigrača – Porto je u četvrtfinalu!

Liga šampiona 2020 2021 ispao Juventus  Izvor: TANJUG/AP/LUCA BRUNO

Kristijano Ronaldo ni u trećoj sezoni u Juventusu neće osvojiti Ligu šampiona!

Njegov tim u utorak je elimnisan u revanšu protiv Portoa (2:2), čime je neslavno završen još jedan pohod čuvenog Portugalca ka najvrednijem trofeju, zbog kojeg je i stigao u Torino.

Juventus – Porto 3:2 (2:1)
/Kijeza 49', 63', Rabio 117' – Oliveira 19'p, 115'/

Gosti iz Portugala, sa srpskim vezistom Markom Grujićem u timu, borili su se i izborili senzaciju poslije produžetka, iako su od 54. minuta imali igrača više!

Upravo je srpski reprezentativac pri rezultatu 2:1 za Juve imao vjerovatno "meč loptu" u 110. minutu, ali je oklijevao i šutirao kasno i slabo. Njegov tim je kasnije ipak pogodio za 2:2, udarcem Serža Oliveire u 115. minutu, Juventus je izjednačio golom Adrijana Rabioa u 117, ali je tu ipak bio kraj.

Izvor: Tanjug/Luca Bruno/AP

Juventus nije imao snagu za još jedan gol i za pobjedu, čime je završio još jednu neuspješnu epizodu u Ligi šampiona. "Stara dama" niže titule u Italiji, ali najvredniji pehar nije osvojila još od 1996.

I tu ne pomaže ni Kristijano Ronaldo.

U drugom meču večeri, fudbaleri Borusije Dortmund plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, nakon što su na svom terenu odigrali neriješeno protiv Sevilje 2:2.

Borusija je u prvom meču u Sevilji bila bolja i ukupnim rezultatom 5:4 je prošla u naredno kolo.

Borusija je povela u 35. minutu nakon što je Erling Holand iskoristio asistenciju Marka Rojsa i zatresao mrežu Sevilje.

Izvor: TANJUG/POOL VIA AP/BERND THISSEN

Svoj drugi pogodak Holand je postigao sa bijele tačke u 54. minutu. Prvi put je bio neprecizan, ali je turski sudija Cunejt Čakir dosudio da se penal ponovo izvede zbog preranog ulaska u šesnaesterac igrača Sevilje. Holand je u drugom pokušaju ostao hladnokrvan i poslao loptu u jednu a golmana u drugu stranu.

Sevilja je smanjila rezultat u 69. minutu golom En Nesirija iz penala, a do izjednačenja je stigla u šestom minutu sudijske nadoknade još jednim pogotkom En Nesirija.

Revanši osmine finala donijeli su šou već prve večeri!