Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ekipa Simonea Inzagija jedva savladala posljednjeplasirani tim na tabeli Serije A.

Serija A 27 kolo Lacio - Krotone 3-2 Izvor: Tanjug/AP/Alessandra Tarantino

Ako su porazi na gostovanjima Interu i Juventusu bili očekivani za Lacio, mučenje protiv "fenjeraša" Krotonea definitivno nisu ono što je zamislio Simone Inzagi na otvaranju 27. kola Serije A.

Ekipa Simonea Inzagija dva puta je vodila, prvi put zahvaljujući majstoriji Sergeja Milinkovića-Savića, ali je Krotone dva puta stizao, da bi na kraju pogotkom Felipea Kaiseda nakon slučajne asistencije Eskalantea Lacio stigao do pobjede 3:2.

Ogroman problem za "lacijale" bio je Simeon Točuku Nkvankvo ili jednostavnije Simi, koji je u prvom poluvremenu mudrim udarcem špicom kopačke, a u drugom iz penala poravnao rezultat.

Simi je tako nadmašio učinak Obafemija Martinsa i sa 12 golova ove sezone je najefikasniji Nigerijac koji je igrao u Seriji A.

Malo je nedostajalo da se Sergej Milinković-Savić od junaka pretvori u tragičara ovog popodneva na Olimpiku.

Srpski reprezentativac prelijepim pogotkom u 14 minutu nakon savršene asistencije Stefana Radua načeo je Krotone, ali mu je deset minuta prije kraja Kordaz odbranio stopostotnu šansu i činilo se da bi gosti mogli vezati dve utakmcie bez poraza.

Izvor: Tanjug/AP/Alessandra Tarantino

Ipak, detalj iz 76. minuta, kada je Milinković-Savić dobio kapitensku traku, a Inzagi izvršio dvije izmjene odlučio je ovaj meč.

Umjesto Imobilea i Koree, ušli su Murići i Kaisedo, a ovaj drugi golom šest minuta prije kraja odlično se snašao u šesnaestercu i odbijenu loptu nakon udarca Eskalantea poslao u mrežu za pobjedu Lacija 3:2.

ve je moglo biti drugačije da Reina nije u 77. minutu odbranio stopostotnu šansu Rispoliju pri rezultatu 2:2...

Ovim trijumfom Lacio se približio na samo od zaostatka za šestoplasiranim Napolijem, ali ekipa Đenara Gatuza ima i utakmicu manje.