Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Četvrti put zaredom Siniša Mihajlović je pobijedio klub za koji je je igrao i koji je vodio s klupe.

Serija A 27 kolo Bolonja - Sampdorija 3-1 Izvor: Tanjug/AP/Massimo Paolone

Ekipa Bolonje vezala je dva poraza, ali je u pravom vrijeme došao duel sa Sampdorijom.

Tri puta vodio je Siniša Mihajlović Bolonju protiv kluba u kojem je bio igrač i trener i tri puta slavio, a učinio je to i četvrti put u nedjelju poslijepodne, ovog puta rezultatom 3:1.

Sampdorije se na posljednje dvije utakmice vraćala iz "minusa", ali ovog puta nije uspjela. Tačnije jeste samo u jednom trenutku.

Veteran Fabio Kvaljarela je poravnao u 37. minutu, ali golovi Matijasa Svanberga i Muse Baroa bili su dovoljni za vođstvo Bolonje 2:1 na poluvremenu, da bi se poslije i Šveđanina i Gambijca u strijelce upisao i jedan Italijan u crveno-plavom.

Roberto Sorijano pogotkom za 3:1 ovjerio je teč četvrtu pobjedu Bolonje u posljednjih 18 mečeva.

Ekipa Siniše Mihajlovića u narednom kolu će imati dobru priliku za još jedan trijumf na gostovanju Krotoneu, a potom slijedi težak duel sa Interom.