Dao gol sezone, pa postao tragičar derbija: Lamela zablistao, pa povukao Totenhem u poraz!

Pamtiće ovaj dan i po majstorstvu i po katastrofalnom potezu!

Engleska Premijer liga Arsenal Totenhem 2 1 Lamela tragičar Izvor: Profimedia

Fudbaleri Arsenala pobijedili su večeras na svom terenu Totenhem sa 2:1, u 28. kolu engleske Premijer lige.

Poveo je Totenhem spektakularnim golom Erika Lamele u 33. minutu, da bi Arsenal izjednačio preko Martina Edegora u 44. minutu.

Preokret i pobjedu Arsenalu donio je Aleksandr Lakazet golom iz penala u 64. minutu.

Totenhem je od 76. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Erik Lamela poslije nesmotrenog starta. Tako je prešao put od heroja do tragičara svog tima.

Arsenal je upisao 12. pobjedu u šampionatu i sa 41. bodom zauzima desetu poziciju, dok je Totenhem sedmi sa 45 bodova.

U narednom kolu, Arsenal će gostovati Vest Hemu, dok će Totenhem u goste Aston Vili.